Benabbadův příspěvek na sociální síti zaznamenala i francouzská ministryně sportu Amélie Oudéaová-Casteraová a přiznala, že ji komentář od slavného sportovce šokoval.
Je to paradox, že zrovna Německá spolková republika čelí v těchto dnech výbuchům antisemitismu z řad těch, kterým po desetiletí skýtá na svém území bezpečné útočiště před válkou a terorem.
Exilová íránská organizace ochránců lidských práv Hengaw sídlící v Norsku zveřejnila snímek, na kterém je vidět mladá dívka Armíta Gerávandová, která leží v bezvědomí v nemocnici.
Kam jinam se vydat za maulidovými panenkami než do historického centra fátimovské Káhiry. Právě tam se podle legendy odehrála výprava chalífy a jeho krásné ženy, na které se panenky odkazují.
Navzdory měsícům protestů proti přísným pravidlům je zahalování žen v Íránu pořád povinné. „Teď se v parlamentu projednává zpřísnění sankcí za porušování těchto zákonů,“ upozorňuje Tureček.
Do veřejných škol ve Francii nesmí studentky nosit tradiční muslimské šaty. Kritici vtipkují o těžkém úkolu rozlišit je od běžného oděvu, ministr školství slibuje lepší proškolení personálu.
Viditelné náboženské symboly jsou ve francouzských školách a dalších veřejných budovách zakázané už skoro dvacet let. Zákaz se vztahuje třeba na jarmulky, velké kříže na krku nebo hidžáby.
Je možné, že další protesty proti íránskému režimu přijdou znovu v září na výročí smrti Mahsy Amíníové. „Problémem těch minulých bylo, že je nikdo nevedl a lidé přestali chodit,“ říká Fatima Rahimi.
Podle Jana Charváta z Institutu politologických studií FSV UK pracuje ministerstvo vnitra u svých pravidelných zpráv o stavu extremismu v ČR s terminologií popisující stav věcí před deseti lety.
Opatření, které schválí vláda, umožní policii zastavovat vozidla a provádět více kontrol na hranicích. Premiér uvedl, že je v každodenním kontaktu s tajnými službami.
Shromáždění pořádané stranou JUI-F maulány Fazlúra Rahmána se konalo na okraji města Chár a byly na něm stovky lidí. Po výbuchu zůstali na zemi mrtví, zakrvácení zranění, převrácené židle.
Video zveřejněné na internetu patrně zachycuje vrchního představitele pro kulturu a islámskou nauku v provincii Gílán Rezu Caghátího při sexu s jiným mužem.
„Je nám líto, že jsme museli hlasovat proti tomuto nevyváženému textu, je ale v rozporu s postoji, které dlouhodobě zastáváme ohledně svobody projevu,“ prohlásila americká velvyslankyně při UNHRC.
Ve společnosti tvoří asi desetiprocentní skupinu a byli velmi viditelní třeba během migrační krize v roce 2015. Právě ta znamenala podle politologa Jana Charváta základ pro české konspirační podhoubí.
Marocké ministerstvo zahraničí si ve středu také předvolalo švédského chargé d´affaires a dalo mu najevo, že „tento útok jasně odsuzuje a takové nepřijatelné chování odmítá“.
Francouzská tajná služba DGSI podle deníku Le Parisien zadržela dva studenty, kterým je 17 a 21 let. Ministr vnitra Gérald Darmanin kontrarozvědce poděkoval.
Pouštní země přísně dodržující islám je dlouhodobě známá jako naleziště nerostných surovin, ze kterých plyne i velké bohatství. To se ve sportu ve velkém začalo projevovat až v posledních měsících.
Zadržené muže a ženy, převážně s německým občanstvím, žalobci obviňují z podpory teroristické organizace. Razie souvisejí s finančními sbírkami na podporu pravděpodobných stoupenců Islámského státu.
Libye se potýká se sporem ohledně konce postního měsíce ramadán. Dvě konkurenční vlády se nemohou shodnout na datu svátku íd. Na východě proto začínají oslavy o den dříve než na západě.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se při zavedení opatření odvolal na doporučení šéfů bezpečnosti. Cílem je zabránit podobným střetům, jaké se v mešitě Al-Aksá staly před týdnem.
Ženy bez šátku budou identifikovány pomocí kamer, načež obdrží varovnou sms, která je bude informovat o důsledcích jejich chování. Opatření má za cíl „předcházet odporu proti hidžábovému zákonu“.
Rozhodnutí policie vycházelo i z protišvédských nálad, které vyvolalo předchozí spálení koránu dánským krajně pravicovým aktivistou Rasmusem Paludanem před tureckou ambasádou ve Stockholmu.
Dvacetiletý sympatizant takzvaného Islámského státu zavraždil 2. listopadu 2020 v oblasti s intenzivním nočním životem v rakouské metropoli čtyři lidi a dalších 23 zranil. Policie ho zastřelila.
Univerzitě se stalo to, čemu se chtěla vyhnout: vyvolala kontroverzi národního rozsahu, která postavila zastánce svobody slova proti muslimům, kteří věří, že ukazování proroka Mohameda je zakázané.
Ženám má být podle ministrova nařízení znemožněno pracovat až do odvolání. Jde o další omezení práv žen v zemi, v úterý bylo ženám zakázáno studovat na univerzitách.
Protesty v Íránu pokračují už více než měsíc. „Nejsou to klasické protesty. V Íránu totiž nejde o žádná organizovaná shromáždění. Tam prostě jdete do ulic a čekáte, co se stane,“ popisuje uprchlík.