islamizace

islamizace v textech na iROZHLASU

|Štěpán Macháček |Zprávy ze světa

Tunisko zvažuje zákaz hidžábů ve školách. Studentkám pomáhá podvádět při testech

REPORTÁŽ. Mnohé dívky v Tunisku si během takzvaného arabského jara zahalily hlavu muslimským šátkem. Média přinášela zprávy o tom, jaké mají tuniští prodejci hidžábů žně. Po šátcích byl hlad, protože předchozí autoritářský režim jejich nošení omezoval. Takzvaná jasmínová revoluce tak spolu s demokracií přinesla zpočátku i islamizaci ženské módy. Tunisankám to ale dlouho nevydrželo.

| ČTK |Zprávy z domova

Demonstrace proti islamizaci v den státního svátku. V českých městech protestovalo několik set lidí

Na Svatováclavské demonstraci v Praze se podle odhadů policie sešlo ve středu zhruba 250 lidí. Protestovalo se na ní proti islamizaci Evropy. Další demonstrace pořádané politickým hnutí Úsvit a Blokem proti islamizaci se konaly v Plzni, Mostu a Ostravě. Nejvíc lidí se sešlo na mostecké demonstraci, podle odhadů jich bylo 400. Ve zbývajících městech přišlo do 100 protestujících. Řečníci například kritizovali vládní politiku nebo odmítali EU.

|Pavel Polák, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

V Drážďanech budou opět protestovat tisíce Němců proti islamizaci země

V Drážďanech a dalších německých městech dnes opět vyjdou do ulic tisíce lidí, kteří budou protestovat proti islamizaci Německa. Stoupencům hnutí Pegida (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes), kteří se považují za obránce hodnot západní civilizace, se nelíbí německá azylová politika. Podle nich je příliš vstřícná.

|Pavel Polák |Zprávy ze světa

V Drážďanech demonstrovaly tisíce lidí proti islamizaci. Do ulic vyšli i jejich odpůrci

Proti islamizaci Německa demonstrovalo v pondělí večer v centru Dráždan na deset tisíc lidí. Protestní pochod zorganizovalo pravicově populistické hnutí, které si říká Vlastenečtí Evropané. Požadují přehodnocení německé azylové politiky. Počet žadatelů o azyl v Německu každým rokem stoupá. Do ulic vyšli také lidé vyzývající k toleranci mezi národy. Obě akce byly podle odhadů stejně početné.