Iuridicum Remedium

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Největší slídilové: anticeny dostaly ministerstvo obrany, Úřad práce a společnost Home Credit

Anticeny Velkého bratra pro největší slídily dostalo ministerstvo obrany, Úřad práce a společnost Home Credit. Žebříček nejzvědavějších firem a institucí už podvanácté sestavila organizace Iuridicum Remedium, která se věnuje ochraně soukromí. Ceny se hlásí k odkazu slavné knihy George Orwella 1984 a mají upozorňovat na nepřijatelné zásahy do soukromí občanů ze strany soukromých firem i veřejné správy.

Iuridicum Remedium předá mezinárodní anticeny největším slídilům za rok 2015

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Policie nebo výrobce hraček Mattel patří také mezi letošní kandidáty na mezinárodní anticenu za největšího slídila roku. Kdo ji získá, oznámí dnes pořadatel soutěže Big Brother Awards (Ceny Velkého Bratra), sdružení Iuridicum Remedium. Žebříček, do kterého mohli lidé posílat své návrhy, sdružení sestavilo už po jedenácté. Chce tak upozornit na údajné zásahy do soukromí lidí od firem a veřejné správy.

|Martin Křížek |Zprávy z domova

Únik dat klientů Komerční banky je opravdu vážné pochybení, říká právník z Iuridicum Remedium

Databáze s citlivými daty klientů Komerční banky byla přístupná z internetu. Dostat se do ní mohli uživatelé internetového bankovnictví kvůli chybě v systému, a banka tak neuhlídala údaje o 50 tisících klientech Penzijní společnosti. Hned ráno přístup do databáze zablokovala. Právník Jan Vobořil z organizace Iuridicum Remedium označil pochybení za velmi vážné: