Ivan Langer

Ivan Langer v textech na iROZHLASU

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

Kalousek: Babiš mě chtěl do svých služeb, odmítl jsem. Měl by se jít léčit, vzkazuje ministr

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nařkl ministra financí a lídra hnutí ANO Andreje Babiše z pokusu o politickou korupci. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz Kalousek uvedl, že se ho Babiš v roce 2004 coby šéfa KDU-ČSL pokusil získat pro spolupráci. Babiš to v reakci pro Zpravodajský web Českého rozhlasu označil za „sprosté lži“, Kalousek je podle něho alkoholik hodný léčení.

| ČTK |Zprávy z domova

Soud neuznal Langerovu stížnost kvůli zabaveným datům a listinám v kauze Vidkun

Ústavní soud odmítl stížnost právníka a bývalého ministra vnitra Ivana Langera proti verdiktu, díky kterému kriminalisté mohli prostudovat část věcí a dokumentů zabavených při prohlídkách. Rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě nahradilo chybějící souhlas České advokátní komory. Langer v ústavní stížnosti poukazoval na prolomení advokátní mlčenlivosti, vyplývá z usnesení v soudní databázi.

| ČRo, mta, Martin Karlík, mka, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Detektivové zasahují v Praze a Olomouci. Zadrželi řadu lidí včetně exministra Langera

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) od rána zasahují v Praze a Olomouckém kraji. Podle informací České televize akce souvisí s prodejem solární elektrárny v jihočeském Ševětíně, ale zřejmě také se vztahy mezi podnikateli a policisty na severní Moravě. Policisté provedli několik domovních prohlídek, například u bývalého ministra vnitra z ODS Ivana Langera. Podle policejního prezidenta mají vyšetřovatelé podezření na korupci a zneužití pravomoci veřejného činitele.