Ivica Kostelič

Ivica Kostelič v textech na iROZHLASU

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Zimní sporty

‚Generál‘ Janica vede úspěšnou lyžařskou armádu Kosteličů

Světový pohár v alpském lyžování zahajuje tento víkend úvodní podnik v rakouském Söldenu. Ocenění ale sbírají lyžaři ještě za sezónu minulou. Alespoň to platí pro jednu část úspěšného chorvatského klanu Kosteličů, Ivicu. Vítěz světového poháru z loňské sezony totiž na úvod nového ročníku přijal cenu za nejlepšího lyžaře roku 2011. Podíl na tom má přitom i jedna majitelka kosmetického salónu v Rijece.

|Alena Benešová |Zimní sporty

Chorvatský lyžař Kostelič je s předstihem vítězem Světového poháru

Chorvatský lyžař Ivica Kostelič je už jistým vítězem Světového poháru. První velký křišťálový glóbus v kariéře získal s předstihem po dnešním sjezdu v norském Kvitfjellu. Jeho nejbližší pronásledovatel Švýcar Didier Cuche totiž skončil sedmý a na Kosteliče tak ztrácí pět závodů před koncem sezóny nedostižných 519 bodů. Chorvat obsadil ve sjezdu dvacátý, zvítězil Rakušan Michael Walchhofer.

|Jan Suchan |Zimní sporty

Super-G v Kitzbühelu ovládl Kostelič, Grugger mimo ohrožení života

Nejrychlejším lyžařem superobřího slalomu v Kitzbühelu byl vedoucí muž celkového pořadí Světového poháru Ivica Kostelič. Za Chorvatem skončili Rakušan Streitberger a Nor Svindal. Jediný Čech na startu Petr Záhrobský stejně jako dalších 22 závodníků první kolo nedokončil. Hans Grugger, který se těžce zranil při čtvrtečním tréninku, je po operaci a není v ohrožení života.