Ivo Ištvan

Ivo Ištvan v textech na iROZHLASU

|Jan Pokorný, ph |Zprávy z domova

Ištvan: Ve zprávě k reorganizaci chybí zásadní údaje, každý si ji může vykládat, jak chce

Ve zprávě sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie chybí zásadní informace o výpovědích svědků a důkazech. Ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnálu to ve čtvrtek uvedl olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Zpráva je tak podle něj 'sterilní' a každý si ji může vykládat, jak chce. Komise se také podle něj snažila očernit státní zástupce.

Vyšetřovací komise vyslýchala Šlachtu a Ištvana devět hodin

|Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Téměř čtyři hodiny vypovídal před sněmovní vyšetřovací komisí ke kritizované reorganizaci části policie olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Komise jednala za zavřenými dveřmi. Ištvan po své výpovědi pouze řekl, že komisi doručil takzvanou Šlachtovu zprávu dokazující údajné propojení špiček policie s organizovaným zločinem. Po Ištvanovi před poslance předstoupil bývalý ředitel ÚOOZ Robert Šlachta, který vypovídal celkem pět hodin. Podrobnosti ze slyšení neuvedl.

|Radek Šamša, Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Sněmovní vyšetřovací komise znovu vyslechne Šlachtu, přijdou i Ištvan a Komárek

Vyšetřovací komise k reorganizaci části policie ve čtvrtek vyslechne bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu. Kromě něj přijdou i olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan a někdejší vysoký důstojník ÚOOZ Jiří Komárek. Dnes už bývalí policisté tvrdí, že mají důkazy o propojení špiček policie s organizovaným zločinem.

| ČRo, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Nic se neprokázalo, je třeba volat Ištvana a další k zodpovědnosti, říká Marek Benda

Jana Nečasová a tři bývalí příslušníci Vojenského zpravodajství jsou nevinní, rozhodl nepravomocně Obvodní soud pro Prahu 1. Obžalováni byli kvůli údajnému zneužití tajné služby. Kauza vedla před třemi lety k zásahu na Úřadu vlády a k pádu vlády Petra Nečase. Podle poslance ODS a člena sněmovního ústavněprávního výboru Marka Bendy se dodnes žádné z podezření neprokázalo a státní zástupci by z toho měli vyvodit odpovědnost.