Ivo Rittig

Byl jsem u Rittiga v hotelu Ventana, s úplatky jsem se nesetkal, řekl soudu exposlanec ODS Šnajdr

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Vůbec poprvé Marek Šnajdr veřejně přiznal, že se účastnil schůzek s lobbistou Ivo Rittigem. U Městského soudu v Praze někdejší náměstek ministerstva zdravotnictví a exposlanec ODS vypověděl, že v hotelu Ventana v centru Prahy řešili politickou situaci před sjezdem ODS. Jméno Šnajdr se v zápisníku stíhaného exředitele nemocnice objevuje opakovaně, a to i v souvislosti s dvoumilionovým úplatkem, jenž mu měl Rittig nabízet. Šnajdr ale popřel, že se něco takového stalo.

| ČTK |Zprávy z domova

Respekt se musí omluvit lobbistovi Rittigovi. Článek o kmotrech nebyl pravdivý, rozhodl soud

Vydavatel týdeníku Respekt se musí omluvit lobbistovi Ivu Rittigovi. Novinářům se nepodařilo prokázat pravdivost tvrzení ve zveřejněném článku o kmotrech. Podnikatel ale neuspěl s žádostí o omluvu také formou osobního dopisu a o finanční zadostiučinění 100 tisíc korun. Verdikt pražského městského soudu je pravomocný. Článek mimo jiné uváděl, že Rittig měl informátory, kteří ho měli varovat před policejním zatčením.

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Pět let ve vězení a 1,7 milionu korun pokuty, žádá za Oleo žalobce pro Rittiga

Kvůli kauze výrobce biopaliv firmy Oleo Chemical by měl jít lobbista Ivo Rittig na pět let do vězení. Ve své závěrečné řeči to navrhl státní zástupce Adam Borgula. Ivo Rittig se podle obžaloby měl podílet na krácení daně, zpronevěře a praní špinavých peněz, které vyvedli z firmy Oleo Chemical její dva spolumajitelé. Celkem šlo o 20 milionů korun. V případu je obviněno celkem 10 lidí.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud s Rittigem a Nečasovou spěje ke konci. Zbývají závěrečné řeči a verdikt

Soud chce v úterý vynést rozsudek v kauze údajného úniku informací Bezpečnostní informační služby. Obžalobě čelí celkem čtyři lidé. Mezi nimi jsou i lobbista Ivo Rittig a bývalá šéfka sekretariátu premiéra Jana Nečasová, dříve Nagyová. V roce 2012 údajně vyzradila utajenou zprávu, kterou dostal od civilní rozvědky tehdejší předseda vlády Petr Nečas.