Jakub Janda

Narozen 27. 4. 1978. Jakub Janda se do svého zvolení do Poslanecké sněmovny profesionálně věnoval sportu – byl českým reprezentantem ve skoku na lyžích. Ještě před volbami v říjnu 2017 však uvedl, že v případě volebního úspěchu sportovní kariéru ukončí.
Janda dokončil Střední odborné vzdělání s maturitou. Poté studoval na dvou vysokých školách – nejprve obor Eurospráva na Vysoké škole báňské v Ostravě, později Management sportu a trenérství na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Členem poslaneckého klubu ODS je od 24. 10. 2017.

Poslanecká stránka:  Jakub Janda

Jakub Janda v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Zimní sporty

Stefan Kraft vládne skokanům v Lahti, vyhrál i na velkém můstku

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft vyhrál i druhý individuální závod na mistrovství světa v Lahti, na velkém můstku o 1,3 bodu opět porazil Němce Andrease Wellingera, bronz získal díky jedinému letu za 130 metrů Polák Piotr Žyla. Z Čechů byl nejlepší 25. Viktor Polášek, do druhého kola se dostal i veterán Jakub Janda.

| dab, Marie Bastlová, Jana Klímová |Zprávy z domova

Ideologové, nebo odvážní bojovníci s propagandou? Think tank Evropské hodnoty dráždí politiky

Think tank Evropské hodnoty má za sebou raketový vzestup. Zatímco ještě nedávno ho téměř nikdo neznal, za loňský rok se o něm objevilo v médiích přes tisíc zmínek, prezident Miloš Zeman na něj zaútočil ve svém vánočním projevu a pro mnoho dalších politiků se stal trnem v oku. A to za pouhé dva roky, kdy se malá nezisková organizace začala věnovat tématu uprchlické krize a hlavně sledovat ruskou propagandu a dezinformace v českém prostředí.