Jan Rezek

|Jan Kaliba, Vojtěch Man |Fotbal

Skotové se nepřijeli mstít, roky starý Rezkův pád už neřeší

Říká se tomu přátelské utkání, ale tom dnešním mezi českými a skotskými fotbalisty by to úplně platit nemuselo. Večer se totiž v Praze potkají tyhle dva národní týmy poprvé od září 2011. Tehdy skončil kvalifikační zápas v Glasgowě českým podvodem a skotským hněvem. A pamětníků bude dnes na Letné dost.

|Radim Sajbot, Tereza Jelínková |Fotbal

Češi mají šanci postoupit minimálně do baráže MS, myslí si Baroš

Petr Čech, Tomáš Rosický a Milan Baroš, právě tihle hráči byli v posledních letech pro českou fotbalovou reprezentaci nepostradatelní. Na začátku kvalifikace o mistrovství světa se trenér Michal Bílek musí obejít hned bez dvou z nich. Tomáše Rosického vyřadilo ze hry zranění achillovky a Milan Baroš se rozhodl po Euru v Polsku a na Ukrajině ukončit reprezentační kariéru.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Rezkův pád obraz Česka nepoškodil, tvrdí funkcionáři

Jednou jsou rozhádaní, podruhé jednotní, ale ani v jednom případě tím nedělají českému fotbalu zrovna dobrou reklamu. Řeč je o mužích, kteří po odchodu Ivana Haška vládnou fotbalové asociaci. Její výkonný výbor se rozhádal kvůli pondělnímu odvolání ligové komise rozhodčích. Tón místopředsedů Jindřicha Rajchla a Dušana Svobody, tedy zastánce a odpůrce tohoto kroku, byl hodně konfrontační. Když ale přišla řeč na téma reprezentace, oba kohouti spojili síly. Vytáhli totiž společně do boje proti hanobitelům hry národního týmu a stylu, kterým došel k remíze ve Skotsku.