Jan Škarnitzl

|Michal Jurman, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Náročnou trať pro bikery může ovlivnit déšť. Jako první z Čechů pojede Kateřina Nash

Krásná, ale zároveň extrémně těžká, tak hodnotí čeští bikeři brazilskou trať, na které chtějí poslední dva dny olympijských her bojovat o medaile. V Riu se ale očekává silný déšť, který by závody mohl zkomplikovat. Mezi bikery nechybí ani čeští kandidáti na medaile. Jako první z nich se na start postaví dnes Kateřina Nash.

|Michal Jurman, Jakub Marek |Ostatní sporty

Jubilejní 20. ročník Pražských schodů vyhrál biker Škarnitzl

Z vítězství v jubilejním 20. ročníku exhibičního závodu jezdců na horských kolech Pražské schody se radoval Jan Škarnitzl. Šestadvacetiletý závodník stáje Sram Rubena Trek o svém triumfu rozhodl ve finiši závodu, který se od loňska jezdí jako Memoriál Roberta Bakaláře. Na cílové pásce Škarnitzl porazil jak Rudiho Van Houtse z Nizozemska tak i krajana Kristiána Hynka.

|Andrea Strohmaierová, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Kolo pro život zavítalo do Karlových Varů, účastnil se i olympionik Škarnitzl

Do Karlových Varů dnes zavítal další díl série závodu horských kol Kolo pro život. Zájem o akci ze strany sportovců je obrovský. Přihlásila se jich více jak tisícovka. A nešlo jen o dospělé, ale i ty nejmenší cyklisty. Akce byla rozdělena do dvou míst v lázeňském městě. Jedna část se konala v meandru řeky Ohře, a ta hlavní na třídě Tomaše G. Masaryka. Tady přesně v pravé poledne byl odstartován hlavní závod, kde trasa měřila 50 km.

|Tereza Jelínková, Šárka Sudová |Ostatní sporty

Biker Škarnitzl byl na OH nadšený hlavně ze skvělé atmosféry

Poslední olympijský den přinesl Česku ještě jedno zlato. V závodě horských kol ho vybojoval biker Jaroslav Kulhavý, který ale nebyl jediným Čechem ve startovním poli. Skvělou dvanáctou příčku obsadil člen jablonecké cyklistické stáje Rubena Auto-Menčík Specialized Jan Škarnitzl. Toho mrzí především pád ve druhém kole, který ho nejspíš připravil o umístění ve vysněné první desítce.