Jana Mrencová

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Uplácela, nebo podváděla? Haškova falešná mluvčí má naději na nižší trest

UVNITŘ USNESENÍ SOUDU. Krajský soud dal lobbistce Janě Mrencové šanci na menší trest. Žena známá jako neexistující mluvčí někdejšího hejtmana Michala Haška (ČSSD) dostala podmínku kvůli úplatkům. Odvolací soud však rozsudek zrušil a vrátil ho k novému projednání. Uplácení se podle něj u Mrencové nepodařilo prokázat. Je možné, že tak vyvázne "pouze" s podvodem.

| ČTK |Zprávy z domova

Případ úplatků Mrencové a Horkého se vrací do Chebu. Soud jim dříve uložil podmíněné tresty

Případem údajného úplatkářství bývalého místostarosty Mariánských Lázní za ČSSD Petra Horkého a lobbistky Jany Mrencové se bude znovu zabývat Okresní soud v Chebu. Horký od něj v dubnu odešel se 16měsíční podmínkou s odkladem na dva roky. Mrencovou odsoudil na dva roky podmíněně s odkladem 2,5 roku. Navíc měli oba zaplatit pokutu. Obvinění se odvolali a plzeňský krajský soud vrátil případ zpět do Chebu.

KSČM nebude řešit kontrakt s firmou spojenou s rodinou Mrencové

| ČTK |Zprávy z domova

Komunistická strana se nebude zabývat podezřelou smlouvou na propagaci s firmou, v níž figurují rodinní příslušníci lobbistky Jany Mrencové. Předseda KSČM Vojtěch Filip napsal agentuře ČTK, že strana spolupracuje s řadou firem a platí je z vlastních peněz. Mrencová podle médií pracovala pod pseudonymem Lucie Proutníková jako fiktivní mluvčí pro hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška z ČSSD a od kraje dostávala za přeposílání tiskových zpráv statisíce korun ročně.