Janské Lázně

Janské Lázně v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

Policie pátrá po matce, která odešla s postiženou jedenapůlletou dcerou z léčebny

Královéhradečtí policisté pátrají po šestatřicetileté Janě Jiříkovské, která v pondělí odešla s postiženou jedenapůlletou dcerou z dětské léčebny Vesna v Janských Lázních na Trutnovsku. Žena je podle dostupných informací v obtížné citové situaci po rozchodu s partnerem a mohly by se u ní projevit psychické obtíže, sdělila policejní mluvčí Eva Prachařová. Policisté žádají o pomoc při pátrání také veřejnost.

|Václav Plecháček, kov |Regiony

Janským Lázním už se daří líp. Do práce se vrátili i loni propuštění zaměstnanci

Loni Janské Lázně bojovaly o přežití a kalendářní rok ukončily s téměř padesátimilionovou ztrátou, letos už léčebné zařízení vykazuje optimističtější čísla. Podkrkonošským lázním přibyli klienti z řad pojištěnců, čemuž napomohla změna pravidel pro poskytování lázeňské péče, ale jezdí prý i více samoplátců. Zařízení kvůli tomu začalo přijímat zaměstnance, včetně těch, kteří svá místa museli loni opustit.

|Václav Plecháček, Vojtěch Kouřímský |Regiony

Iniciativa kritizuje vedení Janských Lázní a mluví o krachu. Ředitel považuje nařčení za zkreslená

Dětské léčebně v Janských Lázních hrozí krach a nový ředitel nedělá dost pro jejich záchranu zařízení, říkají zástupci Krizového štábu lázní – společenství, které se o provoz zařízení zajímá. Nový ředitel Josef Šimurda považuje tvrzení za zkreslená a tvrdí, že se mu podařilo zastavit zadlužování lázní.

|Bohuslav Štěpánek |Regiony

Léčebný areál v Janských Lázních má existenční problémy, chystá propouštění

Státní léčebné lázně v Janských Lázních na Trutnovsku se potýkají s vážnými ekonomickými problémy. Ty negativně ovlivní nejen lázeňský areál pro dospělé, ale i léčebnu Vesna pro děti, kam se jezdí zotavovat například nemocní dětskou mozkovou obrnou. Státní podnik musí kvůli prohlubující se finanční krizi propustit čtvrtinu svých zaměstnanců a také výrazně omezí počet lůžek.