Jaroslav Bába

Jaroslav Bába v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Atletika

Štafeta čtvrtkařů skončila na závěr ME čtvrtá, Bábovi risk s vynechanou výškou nevyšel

Česká štafeta čtvrtkařů ve složení Jan Tesař, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm ve finále mistrovství Evropy nevylepšila národní rekord ze semifinále a skončila těsně pod stupni vítězů. Výškař Jaroslav Bába skončil sedmý, trojskokanka Lucie Májková 12. Atletická výprava zakončila ME v Amsterdamu se čtyřmi stříbrnými medailemi.

|Vojtěch Man, Petr Hašek |Atletika

Sledovali jsme ONLINE: Maslák obhájil titul halového mistra Evropy!

Sledovali jsme ONLINE. Sprinter Pavel Maslák potvrdil na halovém mistrovství Evropy v Praze roli favorita. Závod na 400 metrů jasně vyhrál v novém rekordu šampionátu 45,33. Čtvrtkařka Denisa Rosolová byla šestá, tyčkař Jan Kudlička sedmý, výškařka Michaela Hrubá osmá a běžkyně Kristiina Mäki v závodě na 3000 metrů desátá.

|Petr Hašek |Atletika

Výškař Bába na ME na medaili nedosáhl, skončil čtvrtý

Český výškař Jaroslav Bába vybojoval na atletickém mistrovství Evropy v Curychu čtvrté místo. Ve finále pokořil 230 centimetrů, nestačil jen na hlavní favority zlatého Bogdana Bondarenka, stříbrného Andrije Procenka rovněž z Ukrajiny a ruského olympijského vítěze Ivana Uchova.

|Miroslav Augustin, David Bernardy |Atletika

Jaroslav Bába věří, že v letní sezóně může skákat ještě lépe

Jaroslava Bábu ve výškařském finále bolela třísla, přesto dokázal vybojovat bronz ve svém nejlepším výkonu letošní sezóny, který má nyní hodnotu 231 centimetrů. Český skokan věří, že v letní sezóně může přeskakovat ještě výše umístěné laťky. Plány na léto už spřádá také tyčkařka Jiřina Svobodová, která brala ve Švédsku „pouze“ čtvrté místo.

|Miroslav Bureš, Tereza Jelínková, David Bernardy |Atletika

Výškař Bába si vyskákal evropský bronz! Tyčkařka Svobodová skončila čtvrtá

Výškař Jaroslav Bába si z halového mistrovství Evropy v Göteborgu odveze bronzovou medaili za výkon 231 centimetrů, zlato získal Rus Sergej Mudrov před Alexejem Dmitrikem. Tyčkařka Jiřina Svobodová obsadila čtvrté místo, když překonala napoprvé laťku ve vyšce 462 centimetrů. Čtvrtkař Pavel Maslák vyhrál svůj semifinálový běh v čase 46,17 sekundy a suverénně postoupil do finále.

Beskydskou laťku ovládli Trostová s Barshimem, Bába skončil třetí

|Tereza Jelínková |Atletika

Italka Alessia Trostová a Mutaz Essa Barshim z Kataru se stali vítězi letošního ročníku Beskydské laťky, která je součástí Moravské výškařské Tour. Trostová překonala ve Vendryni u Třince rovné dva metry, což je nejlepší letošní výkon, Barshim vyhrál díky prvnímu úspěšnému pokusu na 234 centimetrech, čímž stanovil i nový rekord mítinku a rovněž se probojoval do čela letošních světových tabulek. Český výškař Jaroslav Bába skončil na Beskydské laťce třetí.

|Radim Sajbot |Atletika

Bába splnil na devátém ročníku Ostravské laťky limit pro halové mistrovství Evropy

Jaroslav Bába na mítinku Ostravská laťka splnil limit pro halový evropský šampionát. Bronzový medailista z Atén svůj první start v halové sezoně absolvuje pravidelně v Ostravě a zdá se, že speciálně prostředí Multifunkční haly vedle ČEZ Arény mu nosí štěstí. Bába se v těchto prostorách objevil teprve potřetí a pokaždé zde dokázal vyhrát. Limit na mítinku splnil i slovenský reprezentant Bubeník.

Beskydskou laťku vyhrál favorizovaný Uchov, Bába skončil třetí

Rus Ivan Uchov, úřadující halový mistr Evropy, vyhrál ve Vendryni výškařský mítink Beskydská laťka výkonem 232 centimetrů a zvítězil i v celkovém pořadí Moravské výškařské tour. Český výškař Jaroslav Bába skončil ve Vendryni třetí za 225 centimetrů. Mezi ženami triumfovala na Beskydské laťce se 196 centimetry Maria Kučinová, celkově ale vyhrála MVT její krajanka Světlana Školinová.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Atletika

Jaroslava Bábu mrzí, že nemá medaili, čtvrté místo ale také oslaví

Bohužel, už jen oštěpařka Barbora Špotáková má v rukou osud české výpravy na atletickém mistrovství světa v korejském Tegu. Tedy alespoň ten medailový. Světová rekordmanka nastoupí zítra v poledne českého času k finálovému závodu, který je poslední reálnou českou nadějí na medaili. Dosavadní nejlepší umístění týmu dnes vybojoval výškař Jaroslav Bába, který obsadil nepopulární čtvrté místo a o své pocity se podělil s reportérem Tomášem Kohoutem.