Jeseníky

| ČTK, Iva Havlíčková, Vojtěch Koval, Anna Soldatová |Regiony

Na horách se objevil první sníh. O týden dřív než před rokem

České a moravské hory se dočkaly prvního sněhu. V Krkonoších, Beskydech a Jeseníkách se nad ránem objevil poprašek a dopolední sněhové přeháňky by na horách podle předpovědi měly odpoledne přejít ve vydatnější sněžení. První sníh tak letos přišel zhruba o týden dříve než před rokem, kdy v polovině října napadl na Karlovarsku. Nová pokrývka sněhu by teď mohla několik dní vydržet na hřebenech hor, uvedl mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.

|Andrea Švubová |Regiony

Kvůli auditu skončila ve funkci vedoucí CHKO Jeseníky, kritiku odmítá

Interní audit prokázal závažné nedostatky ve vedení Správy chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Její vedoucí Michaela Pruknerová proto musela skončit. Podle ní ale byla celá kontrola účelová. Teď pracuje ve Správě CHKO jako vedoucí provozního oddělení. Řízením je pověřený současný šéf Litovelského Pomoraví Michal Servus.

Na většině českých hor se lyžuje, v Krkonoších a Jeseníkách hrozí laviny

|Petr Vavrouška, David Černý, Michal Malý, Kristýna Štanderová, Lukáš Milota, Roman Verner, Tomáš Mařas |Zprávy z domova

Počasí v těchto dnech udělalo většině lyžařů radost. Na českých horách připadl nový sníh a o víkendu otevřela většina ski areálů. Zároveň však také Horská služba varuje před lavinovým nebezpečím a řidiči by si pak měli dávat pozor na sníh a sněhové jazyky, před nimiž varují meteorologové. Nejvíc zatím nasněžilo na Šumavě.