Jícha

Jícha nebude hrát do padesáti, musíme stavět i mladé, říká Hudeček

|Martin Charvát, Mirko Vasić |Ostatní sporty

Čeští házenkáři můžou potřetí za sebou porazit jednu z velmocí tohoto sportu Německo. A pokud by se jim to dnes ve vestfálském Halle podařilo, budou hodně blízko postupu na evropský šampionát 2014. V současné kvalifikaci ale nejde jen o postup, trenéři Haber s Hudečkem se zároveň snaží zabudovat do týmu mladé hráče. Ti by jednou měli nahradit i superhvězdu Filipa Jíchu.

|Mirko Vasić |Ostatní sporty

Mirko Vasić: Ve světě nejlepší, v Česku nedoceněný házenkář Filip Jícha

Filipa Jíchu zvolili fanoušci respektovaného serveru Handball Planet nejlepším hráčem roku 2012. Navíc, český reprezentant může získat stejně znějící titul i v prestižní odborné anketě Mezinárodní házenkářské federace. Jen odpovídající domácí ocenění delší dobu chybí, například v anketě Sportovec roku se Jícha nevešel ani do nejlepší desítky.

|Michal Jurman |Ostatní sporty

Filip Jícha přiblížil svým výkonem proti Norům české házenkáře k ME 2012

Čeští házenkáři úspěšně zvládli kvalifikační duel na mistrovství Evropy v roce 2012. Silný výběr Norska porazili ve Zlíně 29:26 a pokud stejný výsledek zopakují i v neděli ve Stavangeru, jejich účast na srbském šampionátu bude už jistotou. V dnešním duelu s devátým týmem letošního světového šampionátu byla největší hvězdou českého výběru opět bundesligová levá spojka a nejlepší házenkář světa za rok 2010 Filip Jícha.

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Ostatní sporty

Házenkář Jícha ví o síle Norů, soupeře reprezentace v kvalifikaci o ME

Z polských Kielců, kde odehrál v dresu bundesligového Kielu, úspěšný zápas Ligy mistrů, se přesunul nejlepší házenkář světa za rok 2010 Filip Jícha do Zlína. V kvalifikačním utkání mistrovství Evropy proti Norsku bude patřit k těm, na které trenér Lipták i čeští fanoušci budou tradičně spoléhat nejvíce. Co všechno je ochotný pro reprezentační úspěch udělat?

|Alena Benešová, Jaroslav Plašil |Ostatní sporty

Házenkář Filip Jícha si angažmá v Kielu užívá

Tenis ve Wimbledonu, fotbal v Barceloně, hokej v Montrealu. Každý druh sportu má na světě místo, které je danému odvětví mimořádně zaslíbené. A platí to pochopitelně také o házené, kterou si už pár desítek let vzorně opečovávají v německém Kielu. Nejlepší místa na tribuně se dědí, a jen málokdy zůstávají v sezoně prázdná. Vidět v akci nejlepší hráče světa touží pravidelně přes deset tisíc fanoušků, a platí to také obráceně. Oblékat dres THW je snem nejednoho házenkáře.