„Problém je v tom, že v Evropě žijeme – v porovnání s Izraelem – v absolutně bezpečném prostředí demokratického světa. A na Izrael klademe stejné požadavky,“ říká Šídlo v rozhovoru s Barborou Tachecí.
„Pavel Blažek je muž, který se takovým setkáním nevyhýbá. Za Petra Fialu dělá jistý druh práce, který nemůže dělat sám předseda vlády,“ popisuje komentátor Jindřich Šídlo.
Šídlo přiznává, že v 90. letech naivně věřil, že se přezíravý přístup většinové společnosti změní se vznikem romské elity. Vzdělaní Romové ale teď už nemají zapotřebí se ke svému původu hlásit.
„Velká část lidí, byť je s vládou nespokojena, tak od ní ale stále očekává například ozdravení veřejných financí, boj s inflací, což znamená nepopulární zásahy. Ty ale pořád nepřicházejí.“
„Vláda bude muset udělat některé změny, jinak se jí rozpočet zhroutí na hlavu. Bude muset zvedat daně,“ myslí si novinář Jindřich Šídlo ze serveru Seznam Zprávy.
Zbývá měsíc do prezidentských voleb, favoriti už jsou jasní. Které voliče ještě můžou získat? Moderátor Jan Bumba se ptal politických komentátorů Kateřiny Perknerové, Petra Hartmana a Jindřicha Šídla.
Vymezování se vůči původu Babiše je smutné vidět a slyšet v době, kdy si s dojetím připomínáme mírumilovné rozdělení Československa, říká v komentáři Jindřich Šídlo
Vláda Petra Fialy už startovala do velmi nejisté doby – ovšem pořád to byla v zásadě idyla proti situaci, v níž se svět ocitl po ruském útoku na Ukrajinu.
Jaká bude budoucnost ANO, pokud se Andrej Babiš stane prezidentem? A může vůbec Babišovo hnutí existovat bez svého hlavního představitele? V komentáři se nad tím zamýšlí Jindřich Šídlo.
Kancelář prezidenta republiky, což má být celkem státní úřad poskytující běžný servis jednomu ústavnímu činiteli, se změnila v organizaci, u níž jsou na místě otázky, pro který stát vlastně pracuje.
„Politici se parodují sami,“ konstatuje teatrolog Vladimír Just se vzpomínkou na lánské ministerské schůzky prezidenta Miloše Zemana sedícího ve vitríně.
V souvislosti s Andrejem Babišem se v posledních týdnech mluví více než o roli lídra opozice o jeho možné kandidatuře na prezidenta. „Že by prošel prvním kolem, je úplně jasné,“ věří Jindřich Šídlo.
Poslanci vládního hnutí ANO a opoziční SPD svolávají těsně před volbami mimořádnou schůzi s cílem zmrazit platy politiků. „Nic jiného než předvolební tah v tom nevidím,“ podotýká komentátor Šídlo.
Do parlamentních voleb, které podle politiků i části pozorovatelů mohou určit fungování Česka na dlouhá léta dopředu, zbývá přesně sto dní. Co nám zatím kampaň o Česku roku 2021 prozradila?
Někdejší olomoucký hotel Sigma se dnes jmenuje a vypadá úplně jinak než 21. dubna 1991. Ale stále existuje. Stejně jako Občanská demokratická strana, která tu před 30 lety byla oficiálně založena.
Všechny vlády v pandemii dělají chyby, ale málokterá to dělá tak spektakulárně jako naše, hodnotí vládnutí hnutí ANO politický komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo.
Schillerová s Havlíčkem by při prohře ve volbách zakusili roli, kterou nikdy nepoznali a o jejíž náplni nemají ani ponětí. A pro Karla Havlíčka by to znamenalo absolutní změnu jeho životního stylu.
„Miroslav Kalousek by se mohl TOP 09 i celé koalici hodit v celém procesu přebírání moci, pokud k němu dojde, o čemž rozhodnou voliči,“ komentuje Jindřich Šídlo vývoj po odchodu Kalouska ze Sněmovny.
Rok 2020 se pochopitelně vymyká jakýmkoliv měřítkům a prověřil by libovolnou vládu způsobem, který nikdo nepamatuje. Jenže Andrej Babiš vládnout chtěl, stálo ho to ohromné množství energie i peněz.
Petr Fiala (ODS) prožívá rušné dny. Jeho nasazení na sociálních sítích o víkendu připomínalo intenzitou Donalda Trumpa, prosadil se do nedělních Událostí České televize i pondělního Práva.
Třeba jen ve středu se Roman Prymula veřejně vyjadřoval hned pětkrát – při podpisu memoranda, v České televizi, ve sněmovně, pro rádio Impuls i Mladou frontu Dnes. A vedle toho Prymula čile tweetuje.
V krajských volbách sice vyhrálo ANO, na koalicích se ale mnohde chtějí dohodnout subjekty, které skončily na dalších příčkách. Podle Jindřicha Šídla ale nejde o nic nového.