Jiří Kalous

Jiří Kalous v textech na iROZHLASU

|David Nekvinda, Nikola Šrámková |Hokej

Týmovost, bojovnost, obětavost a super výkon gólmana, uvedl Němec příčiny úspěchu Komety

Minimální počet čtyř zápasů stačil na určení vítěze čtvrtfinále hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Jihomoravané totiž Pražany porazili čtyřikrát za sebou, čímž si zajistili rychlý postup do semifinále. Třikrát Brno vyhrálo těsně o gól, na závěr však vládlo jednoznačně - Spartu zdolalo 4:1 především díky třem brankám útočníka Vojtěcha Němce.

|Vojtěch Man |Hokej

Sparta na úvod extraligy padla ve Vítkovicích. Prodloužení tři na tři rozhodlo o výhře Boleslavi v Hradci

Hokejisté Sparty bez trenéra Jiřího Kalouse na úvod extraligy ztratili. Ve Vítkovicích sice dokázal Tomáš Netík stáhnout dvoubrankovou ztrátu, ale domácí se radovali po nájezdech. Hned v prvním kole se hrál i nový systém prodloužení. Mladá Boleslav ve třech definitivně otočila zápas v Hradci Králové. Výhry na úvod získaly i Třinec, Chomutov, Litvínov a Kometa.

|Radim Sajbot, Jiří Novák |Hokej

Povinnost zařadit juniory ztěžuje život hokejistům i trenérům

Už druhé velmi těžké léto za sebou zažívají v Česku hokejisté. Zatímco loni bylo problematické sehnat místo v kádru některého z extraligových celků z důvodu výluky v NHL, tentokrát volným hráčům ztěžuje život nové pravidlo. To nařizuje klubům z extraligy i první ligy zařadit na zápasovou soupisku bez ohledu na věk pouze 2 gólmany a 17 hráčů do pole starších dvaceti let. Zbývající místa musejí týmy obsadit juniory. Hokejový svaz si od novinky slibuje zlepšení výsledků juniorských reprezentací.

|David Nyč |Hokej

Jiří Kalous se stal novým trenérem hokejistů Třince

Trenérem hokejistů Třince bude od nové sezony Jiří Kalous. Bývalý asistent z celku pražského Lva nahradí na lavičce Ocelářů Josefa Turka, který s týmem vybojoval čtvrté místo v uplynulém ligovém ročníku. Kalous si tak po působení v Liberci vyzkouší druhé extraligové angažmá v roli hlavního trenéra.