Jiří Kejval

|Jan Kaliba, Radek Šamša |Ostatní sporty

Znovuzvolený Kejval chce olympioniky sponzorovat po celé čtyři roky. Inspiraci hledá u Britů

Jiří Kejval dostal další čtyři roky k dobru. Český sport si ho vybral za muže, který ho má i nadále vést coby předseda Českého olympijského výboru. Čekalo se to, na volebním plénu v Praze neměl dosavadní předseda žádného protikandidáta. Naopak se zvolením počítal a už má rozpracovaný program na podporu reprezentantů coby jednu z priorit ČOV pro další léta.

|Jan Kaliba, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Prioritou je mládež a podpora špičkových sportovců, říká na startu nového funkčního období Kejval

Existují ve sportu i zápasy, u kterých je o výsledku jasno víceméně předem. Jeden z nich se ve středu hrál v budově České národní banky v Praze, kde Český olympijský výbor zvolil za svého předsedu znovu Jiřího Kejvala. A k tomu i celé vedení na další čtyři roky. Na hlavní funkce dokonce kandidovalo méně lidí, než kolik jich bylo možné zvolit.

|Jiří Chum, Petr Kadeřábek, Jan Suchan, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Ukázali jsme, že sport neřídí neschopní bafuňáři, říká jediný kandidát na šéfa olympioniků Kejval

Volební plénum rozhodne o novém vedení Českého olympijského výboru na další čtyři roky. Jediným kandidátem na předsedu je současný šéf Jiří Kejval. Hlavními úkoly jsou příprava české účasti na dalších olympijských hrách. Hledá se také metodika rozdělování financí ze státního rozpočtu. ČOV chce také získat víc prostředků od firem působících na českém trhu.