Jiří Kejval

|Jan Kaliba, Radek Šamša |Ostatní sporty

Znovuzvolený Kejval chce olympioniky sponzorovat po celé čtyři roky. Inspiraci hledá u Britů

Jiří Kejval dostal další čtyři roky k dobru. Český sport si ho vybral za muže, který ho má i nadále vést coby předseda Českého olympijského výboru. Čekalo se to, na volebním plénu v Praze neměl dosavadní předseda žádného protikandidáta. Naopak se zvolením počítal a už má rozpracovaný program na podporu reprezentantů coby jednu z priorit ČOV pro další léta.

|Jan Kaliba, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Prioritou je mládež a podpora špičkových sportovců, říká na startu nového funkčního období Kejval

Existují ve sportu i zápasy, u kterých je o výsledku jasno víceméně předem. Jeden z nich se ve středu hrál v budově České národní banky v Praze, kde Český olympijský výbor zvolil za svého předsedu znovu Jiřího Kejvala. A k tomu i celé vedení na další čtyři roky. Na hlavní funkce dokonce kandidovalo méně lidí, než kolik jich bylo možné zvolit.

|Jiří Chum, Petr Kadeřábek, Jan Suchan, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Ukázali jsme, že sport neřídí neschopní bafuňáři, říká jediný kandidát na šéfa olympioniků Kejval

Volební plénum rozhodne o novém vedení Českého olympijského výboru na další čtyři roky. Jediným kandidátem na předsedu je současný šéf Jiří Kejval. Hlavními úkoly jsou příprava české účasti na dalších olympijských hrách. Hledá se také metodika rozdělování financí ze státního rozpočtu. ČOV chce také získat víc prostředků od firem působících na českém trhu.

| ČRo, Mirko Vasić |LOH 2016 Rio de Janeiro

Nevyřazení Ruska z Her? Přijatelné rozhodnutí, říká Kejval z olympijského výboru

Ruští sportovci se mohou těšit na to, že si zazávodí na olympijských hrách v Rio de Janeiru. Mezinárodní olympijský výbor rozhodl, že je navzdory rozsáhlým dopingovým skandálům nevyřadí plošně. Předseda českého olympijského výboru Jiří Kejval se vyjádřil, že je proti principu kolektivní viny a s rozhodnutím MOV souhlasí.

|Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Český olympijský výbor schválil nominaci pro Rio. Do Brazílie vyšle 105 sportovců

Český olympijský výbor dnes na slavnostním plénu v Rudolfově galerii na Pražském hradě schválil nominaci sportovců, kteří se představí na hrách v Riu. V Brazílii by mělo barvy České republiky hájit celkem 105 sportovců, což je nejmenší počet v historii samostatného státu. Společně s nimi do místa konání hlavní sportovní akce letošního roku vyrazí i 99 členů doprovodu. Hry XXXI. olympiády startují 5. srpna a budou trvat 17 dní.