Jiří Komárek

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Kritik policejní reorganizace Komárek dočasně přišel o výsluhu. 'Jednoznačná pomsta,' tvrdí Šlachta

Ministerstvo vnitra v čele s Milanem Chovancem z ČSSD dočasně odebralo výsluhu kritikovi policejní reorganizace Jiřímu Komárkovi. Radiožurnálu to potvrdily dva zdroje z bezpečnostní komunity. Důvodem je, že bývalého šéfa ostravské expozitury protimafiánského útvaru Jiřího Komárka nedávno obvinila generální inspekce ze zneužití pravomoci. Ještě jako policista totiž veřejně řekl, že je policejní prezident Tomáš Tuhý podezřelý z brutálního úniku informací.

|Petra Holinková |Zprávy z domova

Byla to ztráta času, hodnotí vyšetřovací komisi kritik policejní reorganizace

Sněmovní vyšetřovací komise před pár dny jednomyslně schválila text závěrečné zprávy o loňské reorganizaci policie. Její obsah ještě není znám, ale podle někdejšího detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a kritika reorganizace Jiřího Komárka zřejmě nepřinese nic objevného. V rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu řekl, že poslanci podle něj nedostatečně pracovali s dodanými dokumenty.

|Marián Vojtek |Zprávy z domova

Výrok roku podle Holuba: Policejní prezident je podezřelý z brutálního úniku informací

Seriál výrok roku 2016 přichází se sedmým dílem. Slova, na která by se nemělo zapomenout, tentokrát vybral komentátor serveru Echo24 Petr Holub. Zaujalo ho prohlášení expolicisty Jiřího Komárka, podle kterého je policejní prezident zodpovědný za "brutální únik informací". Následovala tak tříměsíční kampaň proti Tomáši Tuhému i ministru vnitra Milanu Chovancovi, myslí si komentátor Holub.

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Parlamentní komise je tristní, poslouchá jen generály a politicky vlivné lidi, tvrdí Komárek

Bývalý šéf ostravské pobočky Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiří Komárek se domnívá, že parlamentní komise neměla uznat policejního prezidenta Tomáše Tuhého nevinným. Je podle něj jedno, jestli varovná SMS přišla na mobil jednoho z jeho blízkých nebo z něj byla poslána. Členové komise podle Komárka vyšetřovat neumějí nebo ani umět nechtějí.

|Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Sněmovní komise dokončila výslech Komárka. O reorganizaci policie tentokrát vypovídal jen hodinu

Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci části policie dovyslechla bývalého detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiřího Komárka. Ten patřil ke kritikům slučování protimafiánského a protikorupčního útvaru a tvrdil, že má důkazy, že cílem změn je odstranění jeho tehdejšího nadřízeného Roberta Šlachty. Komárek už výpověď dvakrát přerušil, úterní výslech pak trval jen krátce přes hodinu.

|Radek Šamša, Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Sněmovní vyšetřovací komise znovu vyslechne Šlachtu, přijdou i Ištvan a Komárek

Vyšetřovací komise k reorganizaci části policie ve čtvrtek vyslechne bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu. Kromě něj přijdou i olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan a někdejší vysoký důstojník ÚOOZ Jiří Komárek. Dnes už bývalí policisté tvrdí, že mají důkazy o propojení špiček policie s organizovaným zločinem.

| ČTK, Český rozhlas |Zprávy z domova

Lidovci a hnutí ANO chtějí kvůli situaci v policii co nejdříve svolat Bezpečnostní radu státu

Koaliční lidovci a hnutí ANO požadují co nejdříve Bezpečnostní radu státu kvůli situaci kolem policie. Původně měla být ve středu, premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD ji ale dnes o měsíc odložil, uvedla ČT. Odcházející šéf ÚOOZ Robert Šlachta a šéf ostravské expozitury Jiří Komárek oznámili, že chtějí předstoupit před sněmovní bezpečnostní výbor.

Podezření z úniku informací má prověřit výbor, tvrdí Babiš. Někteří členové schůzi nepodpoří

| Český rozhlas |Zprávy z domova

Šéf ostravské pobočky ÚOOZ Jiří Komárek oznámil, že policejní prezident Tomáš Tuhý je podezřelý z vynášení informací při objasňování hospodářské trestné činnosti. S informacemi se ale nechce obrátit na GIBS, které nedůvěřuje. Komárkův postup zkritizoval Jan Hamáček z ČSSD i předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle předsedy hnutí ANO Andreje Babiše má věc projednat bezpečnostní výbor.