Jiří Zimola

Jiří Zimola v textech na iROZHLASU

| ČTK, Jiří Svatoš, pj |Zprávy z domova

Zimola končí jako jihočeský hejtman. Nechci být přítěží nové koalici, řekl

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) oznámil, že odstupuje z funkce. Oficiálně ji složí na nejbližším zastupitelstvu. Řekl to novinářům. Oznámil to den po rozpadu koalice v Jihočeském kraji. Dodal ale, že sociální demokracie zkusí domluvit vznik nové koalice - měly by ji tvořit kromě ČSSD hnutí Jihočeši 2012, koalice Pro Jižní Čechy a KDU-ČSL.

Řidiči autobusů v Jihočeském kraji ve čtvrtek stávkovat nebudou

| ČTK |Ekonomika

Stávka řidičů linkových autobusů se v Jihočeském kraji ve čtvrtek neuskuteční. Vedení kraje se na tom dohodlo s dopravci, kteří souhlasili s tím, že se budou na navýšení mezd pro řidiče podílet. Do stávky chtělo ve čtvrtek vstoupit několik set jihočeských řidičů ze společností zajišťujících dopravní obslužnost pro kraj. Novináře o odvolání stávky informovali zástupci Jihočeského kraje i dopravců.

| ČTK |Zprávy z domova

Odstupte, vyzvala Zimolu jihočeská opozice kvůli nákupu domu. Hejtman jakákoli pochybení odmítá

Opoziční zastupitelé jihočeského kraje vyzvali na čtvrtečním zasedání hejtmana Jiřího Zimolu z ČSSD, aby odstoupil z funkce. Důvodem je podle nich nestandardní nákup rekreačního domu v Lipně nad Vltavou. Zimola má objekt koupit od předsedy představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Martina Bláhy. Ten nechává pro sebe, Zimolu i jeho náměstka Jaromíra Slívu z ČSSD na Lipně rekreační domy stavět. Hejtman od začátku tvrdí, že v ničem nepochybil a kauza je vytvořena účelově.

| ČTK |Zprávy z domova

Chovanec dal pokyn k prošetření anonymního e-mailu, tvrdí Zimola. Inspekce to ale odmítla

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pověřil policejního ředitele a Generální inspekci bezpečnostních sborů prošetřením anonymního e-mailu, který směřuje na jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD). Novinářům to v úterý řekl sám Zimola. Generální inspekce ale uvedla, že zákony, kterými se řídí, takové pověření neumožňují. Podle udání z e-mailu mimo jiné hejtman dostával od policie informace o předem chystaných zásazích. Zimola toto tvrzení odmítl.

|Tereza Jelínková, Martin Pokorný |Ekonomika

Jihočeský kraj chce po ministerstvu financí zpět peníze za údajné chyby ROP

Jihočeský kraj bude chtít po ministerstvu financí vrátit 150 milionů korun, které mu zaplatil za údajné chyby regionální rady ROP Jihozápad. Podnět pro podání žaloby k nejvyššímu státnímu zastupitelství proti ministerstvu financí ve čtvrtek schválilo zastupitelstvo kraje. Dnes se k situaci vyjadřovali opoziční zastupitelé.

|Jitka Hanžlová, Eva Presová |Ekonomika

Vláda nehodlá privatizovat Budvar ani jiný státní podnik, řekl Nečas

Vláda neplánuje privatizovat pivovar Budvar. Ani na prodej jiných státních podniků není právě teď vhodná doba. Řekl to dnes premiér Per Nečas (ODS) v reakci na prohlášen jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), podle něhož úvahy o odvolání dlouholetého ředitele Budvaru Jiřího Bočka směřují k prodeji státního podniku. Podle premiéra Nečase to je mediální bublina.