Jiří Zimola

Nejnovější zprávy

Zimola končí jako jihočeský hejtman. Nechci být přítěží nové koalici, řekl

| ČTK, Jiří Svatoš, pj |Zprávy z domova

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) oznámil, že odstupuje z funkce. Oficiálně ji složí na nejbližším zastupitelstvu. Řekl to novinářům. Oznámil to den po rozpadu koalice v Jihočeském kraji. Dodal ale, že sociální demokracie zkusí domluvit vznik nové koalice - měly by ji tvořit kromě ČSSD hnutí Jihočeši 2012, koalice Pro Jižní Čechy a KDU-ČSL.

| ČTK |Ekonomika

Řidiči autobusů v Jihočeském kraji ve čtvrtek stávkovat nebudou

Stávka řidičů linkových autobusů se v Jihočeském kraji ve čtvrtek neuskuteční. Vedení kraje se na tom dohodlo s dopravci, kteří souhlasili s tím, že se budou na navýšení mezd pro řidiče podílet. Do stávky chtělo ve čtvrtek vstoupit několik set jihočeských řidičů ze společností zajišťujících dopravní obslužnost pro kraj. Novináře o odvolání stávky informovali zástupci Jihočeského kraje i dopravců.

| ČTK |Zprávy z domova

Odstupte, vyzvala Zimolu jihočeská opozice kvůli nákupu domu. Hejtman jakákoli pochybení odmítá

Opoziční zastupitelé jihočeského kraje vyzvali na čtvrtečním zasedání hejtmana Jiřího Zimolu z ČSSD, aby odstoupil z funkce. Důvodem je podle nich nestandardní nákup rekreačního domu v Lipně nad Vltavou. Zimola má objekt koupit od předsedy představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Martina Bláhy. Ten nechává pro sebe, Zimolu i jeho náměstka Jaromíra Slívu z ČSSD na Lipně rekreační domy stavět. Hejtman od začátku tvrdí, že v ničem nepochybil a kauza je vytvořena účelově.

| ČTK |Zprávy z domova

Chovanec dal pokyn k prošetření anonymního e-mailu, tvrdí Zimola. Inspekce to ale odmítla

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pověřil policejního ředitele a Generální inspekci bezpečnostních sborů prošetřením anonymního e-mailu, který směřuje na jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD). Novinářům to v úterý řekl sám Zimola. Generální inspekce ale uvedla, že zákony, kterými se řídí, takové pověření neumožňují. Podle udání z e-mailu mimo jiné hejtman dostával od policie informace o předem chystaných zásazích. Zimola toto tvrzení odmítl.