Jo-Wilfried Tsonga

Jo-Wilfried Tsonga v textech na iROZHLASU

| ČTK |Tenis

Rosol vyzve na úvod čtvrtfinále Davis Cupu s Francií Tsongu

Tenista Lukáš Rosol rozehraje duelem se světovou desítkou Jo-Wilfriedem Tsongou čtvrtfinále Davisova poháru proti Francii. V Třinci se v pátek začne ve 14.00 a po nich nastoupí Jiří Veselý a Lucas Pouille. O pořadí zápasů rozhodl dnešní los na ochozu hokejové Werk Arény, v které se hraje.

|Vojtěch Man |Tenis

Davis Cup: Češi nezískali v prvním dnu ani set, Francie vede 2:0

Francie vede v semifinálovém zápase tenisového Davisova poháru nad Českou republikou 2:0. O první bod pro domácí se postaral Richard Gasquet, který jasně ve třech setech porazil českou jedničku Tomáše Berdycha. Jo-Wilfried Tsonga pak získal druhý bod díky výhře nad Lukášem Rosolem.

|Jaroslav Plašil, Marek Augustin |Tenis

Showman Štěpánek vedle tenisu baví Australany i fotbalovými schopnostmi

České tenisty dnes čeká druhé vystoupení na Hopmanově poháru v Petrhu. Po hladké výhře nad Španělskem čekají Petru Kvitovou a Radka Štěpánka Francouzi v sestavě Alize Cornetová, Jo-Wilfried Tsonga. Pro Radka Štěpánka půjde tak trochu o třetí veřejné představení na turnaji. Australské fanoušky stihl pobavit i krátkou nohejbalovou exhibicí.

Rogera Federera vyřadil z Roland Garros ve čtvrtfinále Tsonga

|Mirko Vasić |Tenis

Švýcarský tenista Roger Federer na svůj druhý singlový triumf na Roland Garros letos nedosáhne. Ve čtvrtfinále turnaje totiž prohrál s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou 5:7, 3:6 a 3:6. O postup do finále si Francouz zahraje se Španělem Davidem Ferrerem, který porazil krajana Tommyho Robreda jasně 6:2, 6:1, 6:1.

|Tereza Jelínková |Tenis

Berdych v Marseille na titul nedosáhl, ve finále podlehl Tsongovi

Český tenista Tomáš Berdych titul na turnaji v Marseille nezískal. Ve finále prohrála nasazená turnajová jednička s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou po setech 6:3, 6:7 a 4:6. Berdych tak nenapodobil Petru Kvitovou, která včera vybojovala první titul v letošní sezoně, když ve finále turnaje v Dubaji zdolala Italku Saru Erraniovou.

|Jaroslav Plašil, Jan Suchan |Tenis

Berdychova naděje žije! Na Turnaji mistrů zdolal Tsongu

Tenista Tomáš Berdych si uchoval reálnou šanci na postup do semifinále Turnaje mistrů. Porážku od Britta Murrayho odčinil v Londýně vítězstvím nad Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou 7:5, 3:6 a 6:1. Aby se dostal mezi nejlepší čtveřici závěrečného podniku sezóny, musí v posledním utkání skupiny vyhrát nad Srbem Djokovićem.

Berdych porazil Tsongu a je v Šanghaji v semifinále, Štěpánek skončil

Český tenista Tomáš Berdych si na turnaji v Šanghaji zahraje o finále. V dnešním čtvrtfinálovém duelu porazil Francouze Jo-Wilfireda Tsongu po setech 6:3 a 7:6 a postoupil do semifinále. O totéž se v Šanghaji pokoušel i Radek Štěpánek, který ale s Britem Andym Murraym prohrál 6:4, 2:6 a 3:6.

|Jiří Hošek, Tereza Jelínková |Tenis

Djokovič vs. Federer. Semifinále Wimbledonu bude mít pořádný říz

Když spolu dva tenisté v minulosti sehráli 26 zápasů, nemají před sebou, věru, mnoho tajností. I jejich 27. duel ale přitahuje mimořádnou pozornost, stejně jako všechny předcházející. Vždyť se tady bavíme o Novaku Djokovičovi a Rogeru Federerovi. Tihle dva tenisoví giganti si to odpoledne na wimbledonském centrkurtu rozdají o postup do finále.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Tomáš Berdych: S účastí v semifinále jsem spokojený

Tomáš Berdych si dnešní finále Turnaje mistrů nezahraje. Po třech třísetových a z toho dvou vítězných bitvách ve skupině už na další podobnou neměl sílu, a Francouzi Tsongovi podlehl v semifinále 3:6 a 5:7. S českým tenistou si přímo v Londýně povídal reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil.

Sil mi zbylo ještě dost, ujišťuje před semifinále Berdych

Český tenista Tomáš Berdych má za sebou třetí třísetový zápas na Turnaji mistrů. A protože v něm porazil Španěla Ferrera 3:6, 7:5 a 6:1, zahraje si v Londýně semifinále. Navíc se stal vítězem skupiny A, takže se dnes večer utká o postup do finále s Francouzem Tsongou. O tom všem si s Tomášem Berdychem popovídal reportér Jaroslav Plašil.