Vrchní soud v Praze ve středu pravomocně zprostil Nečesaného viny z pokusu o vraždu kadeřnice. Případ se stal před šesti lety, krajský soud vynesl pět rozsudků.
Kauza Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice se vleče šestým rokem. Podle bývalého ústavního soudce Stanislava Balíka byl problém už v počátku při podání obžaloby.
Lukáš Nečesaný si stěžoval zejména na postup Vrchního soudu v Praze. Ten nejprve zrušil odsuzující a poté i zprošťující verdikty Krajského soudu v Hradci Králové. Případ se táhne už šestým rokem.
„Na práci vidím, ruce se mi netřesou a nohy mě zatím unesou, tak jsem tady. Když přijde zákazník, tak ho ostříhám. Když nepřijde, taky dobře,“ říká Zdeněk Šubrt.
Nůžky a strojky, to jsou základní nástroje většiny kadeřníků. Někteří si ale vystačí i bez nich. Ve Francii už jsou desítky kadeřníků, kteří vlasy pak zkracují pomocí japonské dýky Tantó.
Začíná období maturitních plesů. Kromě studentů si sezónu tanečních bálů pochvalují i hudebníci, salóny krásy a majitelé půjčoven šatů. Výběr plesových šatů i jejich ceny jsou takřka neomezené. Zatímco ještě před pár lety byly salóny čistě ženskou doménou, stále častěji si pro sváteční oblek chodí i muži.
Tenisoví profesionálové se na grandslamových turnajích musejí cítit jako v bavlnce. Starají se o ně po všech stránkách. Některé služby jsou zpoplatněné, jiné nikoli. Na Wimbledonu si třeba mohou nechat zdarma upravit účes. Častým zákazníkem je třeba srbská světová jednička Novak Djokovič.
Už se vám určitě někdy stalo, že jste si nechali ostříhat nebo obarvit vlasy a doma jste zjistili, že se vám výsledek nelíbí. V takové situaci si asi většina lidí řekne, že s tím nic nenadělá a příště prostě půjde jinam. Jenže není třeba se jen tak snadno vzdávat, i kadeřnické služby totiž lze reklamovat.