Kadlec

| ČTK |Zprávy z domova

Kadlec boural v opilosti. Soud mu uložil podmínku, expolicista se na místě odvolal

Bývalého policistu Karla Kadlece potrestal soud za nehodu pod vlivem alkoholu. Udělil mu osmiměsíční podmínku a dvouletý zákaz řízení. Obvodní soud pro Prahu 2 se případem zabýval opakovaně, oproti svému původnímu rozhodnutí pouze o půl roku zkrátil dobu, po kterou nesmí muž řídit. Rozhodnutí soudu není pravomocné, Kadlec se ještě v soudní síni odvolal. Soud řešil případ, kdy Kadlec boural v Praze v březnu. Tvrdí ale, že před jízdou nepil. Kadlec podle policie boural v opilosti i letos, při jedné ze dvou nehod poničil v dubnu v Praze na Vinohradech desítky aut.

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

První nehoda expolicisty Kadlece jde před odvolací soud. V opilosti naboural dvě auta

Kauza bývalého policejního učitele Karla Kadlece jde opět před soud. Řešit bude odvolání v případu první ze tří expolicistových nehod, při které měl loni v březnu pod vlivem alkoholu nabourat dvě auta v pražských Nuslích. Obvodní soud pro Prahu 2 loni nejprve Kadlece nepotrestal. Odvolací soud ale vyhověl stížnosti státního zástupce a případ vrátil k novému projednání. Tam Kadlec dostal osmiměsíční podmíněný trest a zákaz řízení na dva a půl roku.

|Ondřej Látal |Regiony

Bývalý policista Kadlec možná znovu boural, na Vinohradech měl poškodit dvě auta

Šestačtyřicetiletý zřejmě opilý řidič naboural na pražských Vinohradech dvě zaparkovaná auta. Podle informací serverů idnes.cz a tn.cz auto řídil bývalý policista Karel Kadlec, který v dubnu ve stejné čtvrti naboural 51 zaparkovaných aut. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová totožnost muže nepotvrdila. Prozradila ale, že při kontrole hlídce předložil neplatné řidičské oprávnění.

Expolicista Kadlec jedná o splátkách. Škoda za bourání do aut zřejmě přesáhne 1,6 milionu

| ČRo |Zprávy z domova

Bývalý policista Karel Kadlec bude muset za nabourání 29 aut na pražských Vinohradech zaplatit zřejmě přes 1,6 milionu korun. Uvedl to mluvčí České kanceláře pojistitelů. Právě kancelář škody nyní platí, protože Kadlec neměl povinné ručení, peníze po něm však bude zpětně vymáhat. Podle Kadlecova advokáta Karla Brücklera bývalý policista s kanceláří jedná a vše by mohl mít splaceno do konce roku.

|Alžběta Havlová, dab |Regiony

Policistovi, který naboural 51 aut, policie zabavila 13 zbraní

Zaměstnanec Policejní akademie Karel Kadlec, který minulý týden naboural v Praze 51 aut, měl podle policie doma 13 soukromých zbraní. Kriminalisté je převzali do úschovy a zahájili s ním správní řízení. Zbrojní průkaz mu nezabavili. Údajně aktivně spolupracuje a zbrojní průkaz nejspíš odevzdá dobrovolně dřív, než mu to případně nařídí lékař.

|Evelyna Kulíšková, msk |Zprávy z domova

Opilý policista odmítl předložit řidičák opakovaně. Ministerstvo chce změnit praxi jejich zabavování

Ministerstvo dopravy chce přísnější pravidla pro zadržování řidičských průkazů. Ty teď policisté můžou v případě, že řidič spáchá nějaký delikt, zadržet jen na místě a zpětně už ne. Řidičský průkaz takto nejspíš zůstal bývalému učiteli Policejní akademie Karlovi Kadlecovi, který tento týden boural na pražských Vinohradech.

| ČRo, Ľubomír Smatana |Regiony

Zmatek a strach, popisují svědci řádění opilého policisty v Šumavské ulici

V hospodách i ulicích pražských Vinohrad se posledních 24 hodin nemluví téměř o ničem jiném než o řádění policejního důstojníka Karla Kadlece, který v opilosti narážel do zaparkovaných vozidel. Celkem poničil 51 vozidel a málem srazil i několik lidí. Podle očitých svědků dramatické události bylo velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo.

Nehodu opilého policisty řeší GIBS. Škodu v řádu milionů zřejmě zaplatí ze svého

|Český rozhlas, Evelyna Kulíšková |Regiony

Nehodu, při které včera opilý policista Karel Kadlec na pražských Vinohradech naboural přes 50 aut, začala vyšetřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů. Lektor Policejní akademie pod vlivem alkoholu boural už loni v březnu a z místa se snažil ujet. Radiožurnál z údajů České kanceláře pojistitelů (ČKP) zjistil, že řidič s největší pravděpodobností neměl povinné ručení.

|Mirko Vasić, Michal Jurman |Fotbal

Bod má cenu zlata, říká po Skotsku obránce Kadlec

Dvakrát musela česká fotbalová reprezentace ve Skotsku v kvalifikačním zápase o EURO 2012 dotahovat nepříznivé skóre a pokaždé se jí to podařilo. Remízou 2:2 udělali svěřenci trenéra Bílka další krok ke konečnému druhému barážovému místu ve skupině I. To vše navzdory předchozím sebevědomým prohlášením skotského výběru, která neunikla ani pozornosti obránce Michala Kadlece.