Kadyrov

|Martin Dorazín |Zprávy ze světa

Ruská opozice zveřejnila kritickou zprávu o čečenském vůdci Kadyrovovi

V Rusku slaví Den obránce vlasti a v moskevském sídle opoziční strany PARNAS její místopředseda Ilja Jašin představil zprávu o kontroverzním čečenském vůdci Ramzanu Kadyrovovi. Upozorňuje v ní na korupci a zneužívání moci i na podíl Kadyrova na politických vraždách v Rusku. Prezentaci zprávy pod názvem Hrozba národní bezpečnosti ohrozil anonymní telefonát o bombě v sídle strany.

|Jan Prokeš, Libor Dvořák, Simona Bartošová, Tea Veseláková |Zprávy ze světa

Severokavkazský terorista Umarov je prý mrtvý. Ruské tajné služby to nepotvrdily

Vůdce severokavzkazských povstalců Doku Umarov je prý po smrti. Tvrdí to čečenský předák Ramzan Kadyrov. Podle agentury Interfax řekl, že má o smrti obávaného teroristy nezvratné důkazy. Vyslechl prý rozhovor dvou předních muslimských radikálů, kteří se radili o tom, kdo Umarova nahradí.

Čečenské hlavní město navštívili brazilští fotbaloví šampioni

|Lenka Kabrhelová, Katka Brezovská, Aneta Vojtěchová |Zprávy ze světa

Jihoruské Čečensko se vydalo do světa velkého fotbalu - chráněnec Kremlu, kontroverzní a téměř neomezený vládce severokavkazského regionu Ramzan Kadyrov povolal do hlavního města Grozného někdejší hvězdnou brazilskou reprezentaci. A sám stanul v čele opačného týmu. Mnozí se radují, že fotbal pomůže násilím sužovanému regionu vymanit se ze stereotypů. Kritikové ale mají za to, že se lídr snaží zvýšit vlastní popularitu.