Kancelář prezidenta republiky

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Podle Hradu nesplňuje kvalifikaci ani na sekretářku. Uráží mě to, brání se u soudu vyhozená památkářka

Dvanáct let vedla odbor památkové péče na Pražském hradě. Loni v dubnu ale Ivana Kyzourová dostala ze dne na den výpověď. Podle svých nadřízených prý nekomunikovala a neplnila povinnosti. Památkářka se nyní u soudu brání žalobou. Podle Kanceláře prezidenta republiky jí totiž nemohla být nabídnuta jiná pozice. Vystudovaná historička umění prý nemá dostatečnou kvalifikaci ani praxi.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Soud zastavil spor o Hasenkopfovu výpověď z Hradu. Právník vzal žalobu zpátky

Po čtyřech letech je zřejmě u konce spor Kanceláře prezidenta republiky a právníka Pavla Hasenkopfa. Ten na hradní kancelář podal žalobu kvůli výpovědi z roku 2013 poté, co se s Vratislavem Mynářem začal přít o autorství prezidentské amnestie. Nyní ji ale vzal zpátky. Informaci Zpravodajského webu Českého rozhlasu potvrdila mluvčí soudu i hradní advokát Marek Nespala.

|Michael Rozsypal |Zprávy z domova

Majetkový striptýz? Jako správný hospodář se musím ještě někde zeptat, hodnotí rozsudek Mynář

"Jsem ve schizofrenní situaci," prohlásil hradní kancléř Vratislav Mynář. Ačkoliv soud nedávno konstatoval, že Kancelář prezidenta republiky "je evidenčním orgánem a musí zajišťovat podle zákona o střetu zájmů zpřístupnění" registru oznámení jeho majetku, Mynář prý počká až na výsledek kasační stížnost. "Já se takhle jako správný hospodář musím ptát," uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Kancléř Mynář nemá exkluzivní postavení, ať Hrad zpřístupní jeho majetkové přiznání, píše soudkyně

UVNITŘ DOKUMENTY. Vratislav Mynář musí podávat oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů. A Kancelář prezidenta republiky je povinná tato oznámení evidovat a zpřístupňovat. Tímto konstatováním učinil soud letos v lednu konec spekulacím o tom, jestli má veřejnost právo kontrolovat střet zájmů a majetek hradního kancléře. „(Jinak) by požíval exkluzivního postavení,“ konstatoval soud.