kandidát na presidenta

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Účty kandidátů. Drahoš s Hilšerem sbírají peníze po tisícovkách, Horáček si poslal 11 milionů

Kandidátům na prezidenta už lidé poslali stovky tisíc korun. Nejvyšší částku, 330 tisíc zatím vybral bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, který oznámil kandidaturu koncem března. Na transparentní účty lidé nebo firmy posílají většinou drobnější částky. Výjimkou je Michal Horáček – sám si zatím poslal 11 milionů.

|Vojtěch Berger |Zprávy ze světa

Hofer: Se Zemanem máme podobné pochybnosti v oblasti migrace. Pro země V4 mám pochopení

Kandidát na rakouského prezidenta Svobodné strany Norbert Hofer příští pondělí na vlastní žádost navštíví prezidenta Miloše Zemana. V rozhovoru pro Český rozhlas řekl, že do Česka míří, aby podtrhnul přátelství obou zemí. „Kdybych se stal prezidentem, budu na tom dál intenzivně pracovat. Možná i na tom, aby vznikla taková unie uvnitř Evropské unie," uvedl. Česko-rakouské spory o jadernou energii by podle něj mohly vyřešit celoevropsky platné bezpečnostní standardy pro elektrárny.

|David Koubek, Anna Kottová |Zprávy ze světa

Při letecké nehodě zemřel brazilský kandidát na prezidenta Eduardo Campos

Při nehodě soukromého letadla zemřel v Brazílii kandidát na prezidenta Eduardo Campos. Malý letoun typu Cessna 560XL spadl do obydlené části města Santos na pobřeží státu Sao Paulo. Politik sem letěl z Ria de Janeiro na mezinárodní fórum. Společně s ním byli na palubě i dva poradci, kameraman, fotograf a dva piloti. Všech sedm lidí pravděpodobně zahynulo.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Vladimir Putin je prezidentský kandidát Jednotného Ruska

Ruská vládní strana Jednotné Rusko potvrdila nominaci Vladimira Putina do boje o prezidentské křeslo. Současný premiér ohlásil úmysl navrátit se do Kremlu před dvěma měsíci a podle analytiků je téměř jistým vítězem březnových voleb. Jeho ohlášená kandidatura může také pomoci vládní straně v parlamentských volbách vypsaných na příští neděli.