kandidáti

|Gabriela Hauptvogelová, dab |Regiony

Severočeši.cz budou v krajských volbách na Ústecku scházet, senátorka Dernerová post obhajovat může

Třetí nejsilnější blok v zastupitelstvu Ústeckého kraje, hnutí Severočeši.cz, se víkendových krajských voleb s konečnou platností nezúčastní. Rozhodl o tom krajský soud, který řešil spor dvou větví hnutí představovaný dvěma místopředsedy. Jeden kandidátku stáhl, druhý postup krajského úřadu zažaloval. Neúspěšně. Senátorka Dernerová a její kolega Doubrava naopak posty obhajovat budou.

|Anna Kottová, Marcel Šulek, Kristina Roháčková |Zprávy z domova

Český rozhlas představuje kandidáty do krajských zastupitelstev

Jaká je vize lídrů kandidátek pro váš kraj? Koho by si jejich strana zvolila za koaličního partnera? A jak se staví k místním problémům? Regionální stanice Českého rozhlasu daly všem kandidátům do krajských zastupitelstev prostor vyjádřit se v rámci takzvané předvolební vizitky. Krajská studia jich připravila celkem 269.

|Anna Kottová, Marcel Šulek |Zprávy z domova

Představujeme kandidáty do Senátu. Podívejte se, koho můžete volit

Šest otázek a stejný časový limit. Český rozhlas představuje všechny kandidáty do Senátu, kteří se rozhodli využít nabídku na natočení takzvaných předvolebních vizitek. Můžete si tak na jednom místě snadno porovnat, kdo usiluje o vaše hlasy. O senátorská křesla se letos utká celkem 233 lidí. To je o šest více než v předchozích volbách před šesti lety.

Váňa, Harapes, Slováček, Vitásková. Senátorské křeslo chce přes 230 lidí

| ČTK |Zprávy z domova

Do letošních senátních voleb by mělo být přihlášeno 233 kandidátů, tedy o šest více, než kolik jich kandidovalo v předchozích volbách před šesti lety. Vyplývá to z informací od registračních úřadů, tedy radnic v sídlech volebních obvodů. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16 hodin. Některá přihlášená uskupení jméno svého kandidáta zatím nezveřejnila. Přinášíme přehled všech dosud známých kandidátů.

| ČTK, Iveta Vávrová |Zprávy z domova

Rada Českého rozhlasu vybrala pět kandidátů na post generálního ředitele

Rada Českého rozhlasu zúžila seznam kandidátů na post generálního ředitele. V tajném hlasování vybrala šesti hlasy Jakuba Končelíka, Tomáše Němečka, René Zavorala a pět hlasů získal Michael Kralert a Tomáš Skřivánek. Radní na mimořádném zasedání vybírali z 26 přihlášek, které formálně splnily požadavky. Finalisté výběrového řízení své vize o budoucnosti veřejnoprávního média radě přednesou na zasedání 20. ledna. Nový ředitel musí být zvolen nejpozději do 3. února.

| ČTK, Mirko Vasić |Fotbal

O vedení FIFA se může ucházet pět kandidátů, o Platinim se teprve rozhodne

Volební komise Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) schválila pět kandidátů na post prezidenta. Jsou jimi jordánský princ Alí bin Husajn, prezident asijské konfederace, šejk Salmán bin Ibráhím Chalífa, jihoafrický obchodník Tokyo Sexwale a dva Evropané - bývalý generální sekretář FIFA Jerome Champagne a současný generální sekretář UEFA Gianni Infantino. Přes kontrolu se naopak nedostal šéf liberijského svazu Musa Bility.