kapitán

|Eva Mošpanová |Zprávy ze světa

Slováci se odvracejí od SNS. Předsedu parlamentu 'kapitána Danka' viní z papalášství

Předseda slovenského parlamentu Andrej Danko čelil v uplynulých týdnech kritice za vojenskou hodnost, kterou získal loni na podzim. Neobratná obrana i podezření z „papaláštví“ srazily preference jeho strany, které se v poslední době dařilo velice dobře. Na rozdíl od korupčních skandálů vládnoucího Smeru, ale kauzu vojenských výložek doprovází spíš výsměch než protesty a je otázkou, jak ovlivní rostoucí popularitu politika.

|Pavel Petr, Jakub Knoll |Hokej

Respekt si sjednávat nemusím, hlásí kapitán hokejové reprezentace Červenka

Sedm zápasů ještě odehrají v přípravě na mistrovství světa čeští hokejisté. Nejbližší dva přitom už v příštím týdnu ve Švýcarsku. S kapitánským céčkem tam mužstvo povede Roman Červenka, který je ze stávajícího kádru nejzkušenější. Duely proti výběru země helvetského kříže pro něj samotného budou mít pikantní příchuť. V nové sezóně totiž právě tam bude po angažmá v Chomutově působit.

| ČTK |Zprávy ze světa

Kapitán potopeného trajektu Sewol dostal 36 let vězení, státní zástupci se odvolají

Jihokorejští státní zástupci podají odvolání proti rozsudkům, které si vyslechla posádka trajektu Sewol. Soud jim dnes udělil tresty vězení od pěti do 36 let. Nejvyšší trest dostal kapitán ztroskotaného výletního plavidla I Čun-sok. Potápějící se loď opustil mezi prvními. Zástupci pro něj původně požadovali trest smrti. Trajekt s téměř 500 lidmi na palubě havaroval v dubnu. Nehodu nepřežilo přes 300 lidí. Většina z nich byli středoškoláci.

| mkp, kap, Viktor Daněk |Zprávy ze světa

Jihokorejská policie zatkla kapitána potopeného trajektu, loď opustil mezi prvními

Jihokorejské úřady potvrdily, že kapitán potopeného trajektu nebyl v době neštěstí u kormidla lodi. Policie kapitána už také zatkla a obvinila z toho, že loď mezi prvními opustil. Záchranáři zatím našli 28 mrtvých. Vyšetřovatelé se mezi tím snaží zjistit, proč se vlastně loď potopila. Do vraku se dnes poprvé dostali potápěči a podle aktuálních zpráv jsou už blízko obytných kajut, kde by mohli být přeživší lidé.

|Jakub Kanta, Jan Suchan |Fotbal

Uvidíme, jak to dopadne, říká Matějovský o své pozici ve Spartě

Kdo by to před pár měsíci řekl. Až zítra vstoupí fotbalisté Sparty a Liberce do kvalifikace o Evropskou ligu, jejich špílmachři z loňské sezony u toho v základní sestavě dost pravděpodobně nebudou. Liberecký Jiří Štajner určitě ne, protože překvapivě odešel do Mladé Boleslavi. Marek Matějovský sice na Letné zůstal, ale jeho role se přes léto hodně změnila.

|Pavel Polák, Mirko Kašpar, Vojtěch Kouřímský |Zprávy ze světa

Pro kapitána potopené lodi Costa Concordia žádají mnozí trosečníci doživotí

Ztroskotaná loď Costa Concordia začíná pomalu rezivět. Už půldruhého roku jí z vody kouká jen několik podlaží. Zato vzpomínky trosečníků jsou stále živé. A mnozí z nich si přejí, aby kapitán lodi Francesco Schettino skončil na dlouhou dobu za mřížemi. Začátek soudu, který rozhodne o vině či nevině kapitána, sleduje v italském Grossetu i zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Polák.

|Lenka Kabrhelová, bre |Zprávy ze světa

Ruské úřady vzaly do vazby majitele potopené lodi Amurskaja

Majitel potopené ruské lodi Amurskaja, která ztroskotala v Ochotském moři, je ve vazbě. S odvoláním na úřady na Dálném východě o tom informuje agentura Interfax. Muž je podle vyšetřovatelů hlavním podezřelým ze zavinění lodní havárie. Přetížené plavidlo s nákladem zlatonosné rudy se potopilo před dvěma týdny. Nikdo z devítičlenné posádky podle všeho neštěstí nepřežil.