Karel Březina

Karel Březina v textech na iROZHLASU

Březina pražským radním nebude. V zastupitelstvu i vyjednávacím týmu ČSSD zůstává

| ČRo |Regiony

V Praze vrcholí koaliční vyjednávání o obsazení radnice. Zkomplikovalo ho ale rozhodnutí pražského Městského soudu v případu sociálního demokrata Karla Březiny. Podle pravomocného rozsudku pobíral několik let neoprávněně odměny za místo v dozorčí radě pražského dopravního podniku. Březina v reakci uvedl, že netrvá na místě v nově vznikající pražské radě. Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky i pražského volebního lídra strany Miroslava Ludvíka je Březinův ústupek dostatečný.

|Tereza Jelínková, Evelyna Kulíšková |Regiony

Praha uvažuje o pozastavení stavby Blanky, tunel by to znovu prodražilo

Stavba tunelového komplexu Blanka se komplikuje, a dokonce hrozí, že se úplně zastaví. Praha dluží přes miliardu a půl dodavatelům, protože stále neví, které faktury ještě smí proplatit, aby neporušila zákon. Magistrát navíc ještě ani neobjednal vypracování provozní dokumentace, bez které není možné tunel Blanka otevřít. Místo toho si město nechalo spočítat, kolik by stálo pozastavení projektu. Možné ztráty vychází ve stamilionech.

|Martin Drtina, Kristina Winklerová |Zprávy z domova

Rozsudek nad exministrem Březinou vynese soud v pátek

Obvodní soud pro Prahu 2 odročil hlavní líčení s bývalým ministrem Zemanovy vlády Karlem Březinou na pátek. Obžaloba mu klade za vinu, že předložil obchodnímu rejstříku nepravdivé údaje, a navrhuje pro něj půlroční podmíněný trest a peněžitou pokutu 100 tisíc korun. Lhát prý měl o své účasti ve dvou společnostech, které skončily v konkurzu.

|Petr Kořínek, Veronika Sedláčková, Eva Presová, bre |Regiony

Březina: Stavba tunelu Blanka jde podle plánu, jednáme o snížení nákladů

Pražští radní dnes jednali o nákladech na výstavbu největší dopravní stavby v Praze – tunelu Blanka. Původně se předpokládalo, že za tunel zaplatí Pražané 27 miliard korun včetně DPH. Před několika měsíci ale nové vedení metropole zjistilo, že se náklady vyšplhaly o 11 miliard korun výš. K dispozici by měla mít Rada hlavního města taky analýzu Trojského mostu, který se prodražil o 720 milionů korun a jehož stavbu prošetřuje i policie.

|Alžběta Rákosová, Lucie Maňourová |Regiony

Praha stále bojuje za omezené fungování MHD

V celém Česku začala stávka proti vládním reformám. Dopravní odbory chtějí do dnešní půlnoci zastavit vlaky v celé zemi a omezit provoz městské dopravy v Praze, Brně a dalších městech. Kolik lidí se do protestu dnes skutečně zapojí a nebude pracovat, zatím není jasné a není tedy ani jasné, jaké linky vyjedou.

Březina zůstává ve vedení Prahy, k rezignaci ho nikdo nevyzval

|Jan Herget, Lucie Maňourová, Jan Richter |Zprávy z domova

Karel Březina zůstává prvním náměstkem pražského primátora. Vedení pražského magistrátu, které dnes kvůli Březinovu trestnímu stíhání zasedalo, zatím uspokojilo Březinovo vysvětlení celé věci a další vývoj nechají na šetření policie. Teprve jeho výsledky budou rozhodující. Březina sám o rezignaci neuvažuje.