Karel Hanika

Karel Hanika v textech na iROZHLASU

Motocyklista Kornfeil ve Velké ceně Argentiny vybojoval deváté místo

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil ani ve druhém závodě letošní sezony MS kategorie Moto3 nechyběl v nejlepší desítce poté, co dnes po startu z 15. příčky dojel devátý. Druhý Čech na startu Karel Hanika nebodoval, když na dráze v Termas de Rio Hondo projel cílem na 24. místě. Z triumfu se nečekaně radoval nováček Khairul Idham Pawi z Malajsie. Nejprestižnější třídě MotoGP pak kraloval Španěl Márquez.

Kornfeil na úvod sezony vybojoval desátou příčku. Hanika skončil 30.

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil v úvodním závodě MS kategorie Moto3 desáté místo. Kornfeil tak zaznamenal slušný progres, protože si ve Velké ceně Kataru po startu z 16. místa na startovním roštu polepšil o šest pozic. Druhý český zástupce Karel Hanika nebodoval. Vítězství v nejslabší kategorii MS oslavil Niccoló Antonelli.

| ČTK |Ostatní sporty

Další titul pro bratry Márqueze. Álex ovládl Moto3

Poprvé v historii jsou dva bratři mistry světa v závodech silničních motocyklů. Španěl Álex Márquez se stal šampionem v nejslabší kategorii Moto3 a napodobil triumf svého bratra Marca v královské třídě MotoGP. V posledním závodu sezony ve Valencii mu stačilo třetí místo, aby za sebou v celkovém pořadí šampionátu udržel Australana Jacka Millera, který dnes vyhrál. Marc zase korunoval sezonu rekordním 13. vítězstvím.

|Vojtěch Man |Ostatní sporty

Jakub Kornfeil dojel v Malajsii osmý, Karel Hanika devátý

Hned dva čeští závodníci se umístili v nejlepší desítce motocyklové Velké ceny Malajsie v kategorii Moto3. Jakub Kornfeil dojel po třetím místě v kvalifikaci osmý, Karel Hanika o jednu příčku za ním. O titulu mistra světa v kategorii Moto3 rozhodne poslední závod, ve třídě Moto2 se raduje Španěl Esteve Rabat. Závod MotoGP vyhrál Márquez před Rossim.

Čechům se kvalifikace na domácí GP nevydařila

Domácím jezdcům se příliš nevydařila kvalifikace na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně. Jakub Kornfeil odstartuje ve třídě Moto3 v neděli do jedenáctého závodu mistrovství světa z třináctého místa, Karel Hanika byl sedmnáctý. V královské kategorii MotoGP skončil Karel Abraham také sedmnáctý.

Kornfeil dojel VC Nizozemska na 11. místě, bodoval i Abraham

|Vojtěch Man, Petr Hašek |Ostatní sporty

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Nizozemska v kategorii Moto3 na jedenáctém místě, na soupeře se přitom musel dotahovat ze 3. desítky průběžného pořadí. Nováček Karel Hanika měl závod skvěle rozjetý, ale po pádu ho nedokončil. V MotoGP bodoval čtrnáctý Karel Abraham.