Karel Poborský

Poborského výroky fotbalová disciplinárka zatím řešit nebude

|Jan Kaliba, Jan Suchan |Fotbal

V českém fotbale vyznívá do ztracena další případ, který naznačil špinavé praktiky tohoto prostředí. Šéf klubu z Českých Budějovic Karel Poborský nejprve mluvil po zápase svého týmu s Příbramí o tendenčním rozhodování ve prospěch soupeře. Zmínil také, že jihočeské hráče někdo z Příbrami oslovil, aby nehráli naplno. Pak ale přibrzdil a v podobném duchu dnes vypovídal u disciplinární komise. Ta navíc dala od případu ruce pryč.

|Jan Pokorný, Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Návraty slavných fotbalistů před disciplinární komisi nejsou výjimečné

Disciplinární komise Fotbalové asociace si na dnešek pozvala slavného hosta. Svá slova o poměrech v českém fotbale přijde vysvětlovat toho času funkcionář Českých Budějovic, ale také vicemistr Evropy a někdejší hráč Manchesteru United nebo Benfiky Lisabon Karel Poborský. Návštěva to ale nebude zas až tak výjimečná či vzácná.

|Jan Kaliba, Kamil Jáša, Tereza Jelínková |Fotbal

Poborský bude DK vysvětlovat svoje rýpnutí do českého fotbalu

Na hřišti byl symbolem fotbalové originality, nebál se netradičních řešení, pro mužstvo tím byl nesmírně užitečný a fanoušci ho za to měli rádi. Teď je Karel Poborský šéfem klubu v Českých Budějovicích a členem výkonného výboru Fotbalové asociace. A dnešní den může ukázat, jestli si své kladné vlastnosti přenesl ze hřiště i do kanceláře, nebo jestli se nechal pohltit šedí světa fotbalových funkcionářů.

|Tereza Jelínková |Fotbal

Komise rozhodčích vyřadila Drábka z listiny pro profesionální soutěže

Fotbalový sudí Drahoslav Drábek byl na základě rozhodnutí Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky vyřazen z listiny pro profesionální soutěže. Důvodem jsou opakující se chyby, kterých se Drábek při zápasech dopouštěl - naposledy v utkání Českých Budějovic s Příbramí minulý pátek odpískal velmi spornou penaltu, díky které vyhrála Příbram na hřišti Dynama v důležitém záchranářském souboji 1:0.

|Jan Kaliba, Kamil Jáša, Tereza Jelínková, Petr Král |Fotbal

Poborský trvá na svém, ale vyjádření mírní. Damková hájí Drábka

Za normálních okolností by právě začínající týden byl v českém fotbale věnovaný hlavně blížícímu se derby pražských ‚S‘ a tím i dalšímu dílu boje o titul mezi Spartou a Plzní. Jenže tématem číslo jedna je další skandál. Má dvě roviny: výkon sudího Drábka v pátečním duelu o záchranu mezi Českými Budějovicemi a Příbramí. A potom nařčení, že se fotbalisty Jihočechů pokusil někdo manipulovat.

|Jiří Chum, Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Příbramský šéf Starka podivnou výhru předpověděl, Poborský z Budějovic mluví o korupci

Fotbalisté Českých Budějovic podlehli ve 22. kole v přímém a důležitém souboji o záchranu Příbrami 0:1. Na tom by nebylo nic tak divného, navíc je to už páteční výsledek. Jenže během víkendu se na něj nabalila spousta emotivních vyjádření a silných výroků o korupci. Vyslovil je Karel Poborský, šéf jihočeského klubu, který utkání prohrál gólem z hodně podivného pokutového kopu.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Fotbal

Michal Kadlec může na Euru vylepšit 16 let starý příběh svého otce

Šestnáct let starý příběh fotbalistů teď ožívá ještě o něco výrazněji. Poté, co podceňovaní Češi postoupili do čtvrtfinále Eura, jsou tady totiž další podobnosti. Stejně jako v Anglii v roce 1996 si také teď v Polsku zahrají o postup do semifinále s Portugalskem. A asi se opět začne více mluvit o vítězném dloubáčku Karla Poborského. Dost možná, že také mezi Michalem a Miroslavem Kadlecovými.

|Kamil Jáša, Jakub Kanta |Fotbal

Čtyřicátník Poborský si na nedostatek sportovního vyžití nestěžuje

Bývalý fotbalový reprezentant Karel Poborský dnes slaví 40. narozeniny. Jeden z nejlepších českých hráčů si ve své kariéře zahrál v Českých Budějovicích, na Žižkově a v obou pražských "S". V zahraničí působil v Manchesteru United, Benfice Lisabon a Laziu Řím. Karel Poborský na sport nezanevřel ani po ukončení vrcholové kariéry, fotbal už pro něj ale zdaleka není prioritou.