Karlovarské minerální vody

| ČTK, kov |Zprávy z domova

Šéf Karlovarských minerálních vod dostane omluvu za výroky v článku o Kyselce

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví v ČR, která kritizovala devastaci lázní Kyselka, se musí omluvit šéfovi Karlovarských minerálních vod Alessandrovi Pasqualemu za výroky, že je kulturní ignorant a zavrženíhodná osoba. Musí mu také zaplatit jednu korunu za způsobenou nemajetkovou újmu. Dnes o tom pravomocně rozhodl odvolací Vrchní soud v Praze, který tak částečně vyhověl Pasqualeho žalobě.

|Martin Karlík, Simona Bartošová, Pavla Firbacherová |Regiony

Kritici Alessandra Pasquala se nemusí omlouvat za výroky o devastaci lázní Kyselka

Šéf Karlovarských minerálních vod Alessandro Pasquale nemá nárok na omluvu za výroky o devastaci lázní Kyselka. Žalobu na ochranu osobnosti dnes z velké části zamítl pražský městský soud. Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví se nemusí omlouvat ani odstraňovat kritický článek ze svého webu, kde Pasquala označuje jako devastátora. Pasquale se dožadoval také symbolického odškodného ve výši jedné koruny.

|Zdeněk Trnka, Marína Dvořáková |Regiony

ASORKD se musí omluvit Mattonce za výroky ohledně Lázní Kyselka

Zástupci Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví České republiky (ASORKD) se musejí omluvit představitelům společnosti Karlovarské minerální vody. Podle pražského městského soudu je omluva nutná kvůli nepravdivým výrokům členů Asociace v souvislosti se zchátralými Lázněmi Kyselka.