Karlovarské minerální vody

| ČTK, kov |Zprávy z domova

Šéf Karlovarských minerálních vod dostane omluvu za výroky v článku o Kyselce

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví v ČR, která kritizovala devastaci lázní Kyselka, se musí omluvit šéfovi Karlovarských minerálních vod Alessandrovi Pasqualemu za výroky, že je kulturní ignorant a zavrženíhodná osoba. Musí mu také zaplatit jednu korunu za způsobenou nemajetkovou újmu. Dnes o tom pravomocně rozhodl odvolací Vrchní soud v Praze, který tak částečně vyhověl Pasqualeho žalobě.

|Martin Karlík, Simona Bartošová, Pavla Firbacherová |Regiony

Kritici Alessandra Pasquala se nemusí omlouvat za výroky o devastaci lázní Kyselka

Šéf Karlovarských minerálních vod Alessandro Pasquale nemá nárok na omluvu za výroky o devastaci lázní Kyselka. Žalobu na ochranu osobnosti dnes z velké části zamítl pražský městský soud. Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví se nemusí omlouvat ani odstraňovat kritický článek ze svého webu, kde Pasquala označuje jako devastátora. Pasquale se dožadoval také symbolického odškodného ve výši jedné koruny.

ASORKD se musí omluvit Mattonce za výroky ohledně Lázní Kyselka

|Zdeněk Trnka, Marína Dvořáková |Regiony

Zástupci Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví České republiky (ASORKD) se musejí omluvit představitelům společnosti Karlovarské minerální vody. Podle pražského městského soudu je omluva nutná kvůli nepravdivým výrokům členů Asociace v souvislosti se zchátralými Lázněmi Kyselka.