Blesková zpráva

Babiš: Výbuch ve Vrběticích může souviset s ruskými tajnými službami

Karolína Grohová

Nově složené reprezentační družstvo běžkyň na lyžích dosáhlo prvního úspěchu

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

Čeští běžci na lyžích se loučí s rokem 2013 úspěšněji, než by čekali. Pět z devíti, tedy více než polovina, jich postoupilo z kvalifikace do vyřazovací části sprintu volnou technikou ve švýcarském Lenzerheide). Silvestrovské veselí zavládlo po třetím ze sedmi dílů Tour de Ski hlavně v ženské části reprezentace. Kvalifikací totiž prošlo celé před touto sezónou nově složené družstvo.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Zimní sporty

Brandsdal a Kowalczyková vyhráli sprint na úvod SP, Češi neprošli kvalifikací

Klasický sprint na úvod Světového poháru běžců na lyžích v rámci zahajovací série Mini Tour ovládli Nor Eirik Brandsdal a Polka Justyna Kowalczyková, Češi ve finském středisku Ruka nepostoupili z kvalifikace. Nejblíže byla účasti ve čtvrtfinále ženské kategorie Karolína Grohová, která na poslední postupující ztratila půl sekundy.

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

Mladí běžci na lyžích si přípravu za polárním kruhem krátí háčkováním a pečením buchet

České běžecké lyžování bije na poplach. Šestatřicetiletý Lukáš Bauer nebude závodit věčně a za ním zeje výkonnostní propast. Pro olympijskou sezonu okysličí reprezentaci několik mladých. Ti poprvé zažívají soustředění v arktickém Finsku po boku závodníka, od kterého se mohou hodně naučit a kterému jsou pořád nablízku. I díky tomu, že v komplexu Olos u Muonia to vypadá trochu jako na táboře.