Kateřina Neumannová

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man |Zimní sporty

Běžecké lyžování ohrožují dopingové skandály olympijských vítězek Johaugové a Šmigunové

Běžeckým lyžováním hýbe v posledních dnech dopingová kauza královny poslední sezony Světového poháru, Norky Therese Johaugové. Ale nemusí zůstat jen u jejího případu. Do minulosti se teď vrací Světová antidopingová agentura i kvůli Estonce Kristině Šmigunové. Kvůli jejímu údajnému prohřešku z Her v Turíně, by se mohla stát Kateřina Neumannová dvojnásobnou olympijskou vítězkou téměř deset let po ukončení kariéry.

| ČTK |Ostatní sporty

Dočká se Neumannová dalšího olympijského zlata? CAS bude řešit dopingové podezření Šmigunové

Sportovní arbitrážní soud CAS začne tento týden řešit podezření z dopingu estonské běžkyně na lyžích Kristiny Šmigunové-Vähiové, dvojnásobné olympijské vítězky z Turína 2006. Uvedla to Světová antidopingová agentura (WADA). Pokud CAS shledá, že Šmigunová na hrách před deseti lety dopovala, bude Estonka diskvalifikována a zlato ze skiatlonu dodatečně připadne Kateřině Neumannové.

|Kamil Jáša, David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Ostatní sporty

Mezi studenty Gymnázia v Českých Budějovicích dorazily významné sportovkyně

Vidět pohromadě olympijskou vítězku ve veslování, olympijskou šampionku v běhu na lyžích a mistryni světa v atletice, to se nepoštěstí každý den. Říkají si to určitě i studenti Gymnázia Česká a olympijských nadějí v Českých Budějovicích. Právě mezi ně dorazily Mirka Knapková, Zuzana Hejnová a Kateřina Neumannová.