Kateřina Smutná

Kateřina Smutná v textech na iROZHLASU

Smutná skončila v Reistadlöpetu pátá a na celkový triumf nedosáhne. Bauer doběhl čtvrtý

| ČTK |Zimní sporty

Lyžařka Kateřina Smutná skončila v dálkovém běhu Reistadlöpet v Norsku na 50 km pátá a závod před koncem série Ski Classics přišla o šanci na celkové prvenství. Vedoucí žena seriálu Britta Johanssonová-Norgrenová ze Švédska doběhla šestá a v průběžném hodnocení má už nedostižný náskok 325 bodů, 200 bodů za vítězství dnes brala Polka Justyna Kowalczyková.

|Nikola Šrámková |Zimní sporty

Björgenová získala 16. zlato. Na MS v Lahti ovládla běh na 10 kilometrů

Závod na 10 kilometrů klasicky ovládla na mistrovství světa v Lahti šestatřicetiletá Norka Marit Björgenová. Získala tak šestnácté zlato. Druhá byla obhájkyně první příčky Švédka Charlotte Kallaová a třetí Norka Astrid Jacobsenová. Česká závodnice Kateřina Beroušková skončila osmadvacátá a Kateřina Smutná o tři místa za ní.

Jubilejní ročník Jizerské padesátky vyhrála Smutná, mužům kraloval Pedersen

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná vyhrála jubilejní 50. ročník Jizerské padesátky. Švédskou soupeřku Brittu Johanssonovou-Norgrenovou porazila o 10,5 sekundy a v seriálu dálkových běhů Ski Classics si připsala páté vítězství za sebou. Mezi muži zvítězil Nor Morten Eide Pedersen před krajanem a obhájcem loňského prvenství Petterem Eliassenem.

Běžkyně na lyžích Smutná slaví další triumf v sérii Ski Classics. Ovládla italskou Marcialongu

Lyžařka Kateřina Smutná vyhrála v Itálii závod Marcialonga na 57 kilometrů klasicky a v sérii Ski Classics v dálkových bězích triumfovala potřetí za sebou. V Predazzu dnes v těsném finiši zvítězila před Brittou Johanssonovou Norgrenovou ze Švédska a navázala na triumfy v La Diagonele na 50 km ve Svatém Mořici a v Kaiser Maxmilian Laufu na 60 km v Rakousku.

|Jakub Kanta, Jakub Knoll |Zimní sporty

Přechod z rakouské reprezentace do české byl v klidu, říká běžkyně na lyžích Smutná

Léto a podzim bylo z pohledu českého běžeckého lyžování ve znamení návratů. Lukáš Bauer přehodnotil svůj konec v národním týmu a skoro po 13 letech, kdy reprezentovala Rakousko, oblékne český dres opět Kateřina Smutná. Oba by měli patřit k tahounům, ale hlavně také pomoci vychovat své nástupce. Obzvlášť právě ženský tým v posledních letech příliš radosti nejen svým fanouškům nedělal.