Kaunas

Kaunas v textech na iROZHLASU

|Alena Benešová |Ostatní sporty

Basketbalistky USK deklasovaly v Eurolize Kaunas, Brno prohrálo v Tarantu

Basketbalistky USK Praha v Eurolize pošesté vyhrály. V hale na Folimance porazily Kaunas vysoko 98:60 a upevnily si čtvrté místo ve skupině A. Pražanky zvítězily nad litevským týmem i ve čtvrtém vzájemném utkání. Naopak šestý zápas za sebou prohrálo Frisco Brno. V Itálii podlehlo domácímu Tarantu 63:82 a je s jedním bodem poslední ve skupině C bez naděje na postup.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Basketbalistky USK se ztráty koncentrace nebojí

Do Vánoc zbývá už jen několik málo dní a většina z nás se tak zaobírá myšlenkami na to, čím udělat blízkým a přátelům radost pod stromečkem nebo kolik kostí asi letos vytaháme z kapra. Basketbalistky ZVVZ USK Praha ale na podobné přemítání nemají v hlavě místo. Minimálně ještě dnes.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Basketbalistky Brna a USK Praha chtějí první výhru v Eurolize

Třetí zápas v letošním ročníku Evropské ligy čeká dnes basketbalistky Friska Brno a ZVVZ USK Praha. Ani jeden z českých týmů ještě v letošní euroligové sezoně nevyhrál, i když Pražanky k tomu měly zejména v domácím utkání s Galatasarayem velmi blízko. První výhru by brněnské i pražské družstvo rádo oslavilo právě dnes.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Litevci milují basketbal, fotbalisté je nezajímají

Čeští fotbalisté tráví poslední hodiny před zápasem s Litvou v hotelu Kaunas. Nedaleko od něj ve stejnojmenném městě najdeme ulici pojmenovanou po Adamu Mickiewiczovi. Romantický básník v Kaunasu strávil část svého života. Čeští reprezentanti jsou tam jenom na skok a žádná romantika je dnes večer nečeká. Na druhou stranu si ale mohou blahopřát, že rozhodující duel o postup do baráže kvalifikace EURO 2012 sehrají právě v Kaunasu.

|Tomáš Pavlíček, Tereza Jelínková |Fotbal

Všichni vědí, o co se hraje, je si jistý Cipro

Českou fotbalovou reprezentaci dnes čeká klíčové utkání v kvalifikaci na euro 2012. Pokud totiž večer neporazí Litvu, prakticky ztratí šanci postoupit alespoň do baráže. Ale ani případná výhra jim nezaručuje postup, a navíc jim stojí v cestě soupeř, který je vedle Španělů jako jediný v kvalifikaci dokázal porazit. I proto se čekají změny v sestavě, kritizovaný je v poslední době především útočník Milan Baroš. Moderátor Tomáš Pavlíček vyzpovídal fotbalového trenéra Františka Cipra.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Zatím jsem neřekl, že Baroš nastoupí, je tajemný trenér Bílek

Za poslední dva roky dal v národním týmu jediný gól. Na hřišti často ochotně padá k zemi, tu a tam se teatrálně chytí za některou část těla, zato míč ho příliš neposlouchá. Asi už jste poznali, že řeč je o Milanu Barošovi. Tohle jméno čím dál více dráždí příznivce národního týmu, se kterými jeho nositel prostřednictvím novinářů téměř nekomunikuje. Právě na Baroše ale český tým zřejmě vsadí i dnes večer v Litvě, kde se rozhodne o tom, jestli fotbalová reprezentace postoupí do baráže kvalifikace EURO 2012.