O zadržení několika osob kvůli údajným korupcím při IT zakázkách na ministerstvu zemědělství, tehdy vedeném Miroslavem Tomanem (ČSSD) přinesl server Seznam Zprávy.
Policie odložila případ podpisu prezidenta Zemana na listině, kterou v říjnu svolal zasedání nově zvolené Poslanecké sněmovny. Podle policie prezident listinu podepsal sám, dobrovolně a při vědomí.
Jednání o žalobě však soud nezahájil, nejprve si chce vyžádat dokumenty k trestnímu oznámení Hamáčka, které kvůli článku podal a které policie odložila. Jednání bude pokračovat 20. dubna.
Někdejší úředník podle soudu při přiznání pozemků nejednal úmyslně, nýbrž z nedbalosti. „Jednalo se o exces z jinak řádně vykonávaného povolání,“ prohlásil předseda senátu Jiří Lněnička.
Joseph Ratzinger, pozdější papež, podle dokumentu nejednal třeba v případě kněze, kterého církev do Bavorska přesunula kvůli podezření, že zneužíval nezletilého. Muž byl později odsouzen.
Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že norské úřady v případě odebrání dětí Evě Michalákové nijak nechybovaly a neporušily mezinárodní úmluvy. Rodina teď ještě zvažuje odvolání k Velkému senátu.
Britský premiér Boris Johnson hasí nejvážnější kauzu za dobu svého působení v čele vlády. Přinesou večírky v jeho sídle z doby koronavirových uzávěr konec politika, jehož dráhu lemují kontroverze?
Pokud se u soudu prokáže Balákova vina, hrozí mu podle Sotákové trest vězení šest měsíců až pět let a také peněžitý trest za porušení povinnosti při správě cizího majetku.
O koupi letounů za více než 3,5 miliardy korun rozhodla v roce 2009 vláda Mirka Topolánka (ODS). Obžaloba tvrdila, že byly vinou Parkanové a ředitele ministerské sekce vyzbrojování Staňka předražené.
Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo pro veřejnosprávní kontrolu hospodaření a personální oblasti,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva Daniel Köppl.
Rakousko se potýká se skandálem, do něhož byli zapojeni politici, média i experti na veřejné mínění. Aféra už stála křeslo premiéra Sebastiana Kurze. Jakou dohru může mít?
Nejvyšší soud začal přezkoumávat rozsudek nad Vladimírem Dbalým, někdejším ředitelem Nemocnice Na Homolce, jenž si má za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků vyslechl sedmiletý trest vězení.
Státní zástupce Adam Borgula nesouhlasí s nepravomocným rozsudkem, který i podruhé osvobodil všech 12 obviněných. Jeho odvolání v úterý začal řešit pražský vrchní soud.
Z dřívějších informací je zjevné, že návrh se vedle Dbalého týká jeho bývalého náměstka Michala Toběrného a Jana Valtra, jenž figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga.
Okresní soud v Berouně schválil dohodu o vině a trestu pro známého advokáta Jiřího Teryngela. Ze soudní síně kvůli tomu odešel s milionovým finančním trestem.
Okresní soud Praha-východ už druhý den řeší kauzu Bereta. Asi tři hodiny vypovídala obžalovaná státní zástupkyně Dagmar Máchová. Další dva obžalovaní vypovídali neveřejně.
Nynější premiér Andrej Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, jeho exporadkyně Jana Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.
V kauze čelí obvinění premiér Andrej Babiš (ANO). Kverulant tvrdí, že právě v jeho zájmu ministerstvo zprávu neposkytlo. Ministerstvo argumentovalo tím, že nechtělo narušit české trestní řízení.
Ministryně spravedlnosti dlouhodobě kritizuje práci státních zástupců. Prezident jejich unie Jan Lata se však vůči jejím „demagogickým a nepravdivým výrokům“ nyní ohradil.
„Státní zástupce policejnímu orgánu nestanovil jinou lhůtu pro skončení vyšetřování, tudíž by vyšetřování kauzy Čapí hnízdo mělo pokračovat nejméně do 28. února 2021,“ napsal Aleš Cimbala iROZHLASu.
Vyšetřování v kauze zmanipulovaných konkurzů začalo před 17 lety. Policie začala skupinu odhalovat na jaře 2003 v souvislosti s podezřelým konkurzem na Union banku.