Kauzy

Exšéf služeb vnitra Fidler dostal podmínku. Stát podle soudu připravil o 43 milionů

| ČTK |Zprávy z domova

Za nevýhodné vypovězení smlouvy na pronájem čtyř lázeňských komplexů s firmou Temparano v úterý dostal bývalý ředitel Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra Roman Fidler tříletou podmínku. Podle obžaloby jeho chybným postupem vznikla státu škoda přes 43 milionů korun. Obvodní soud pro Prahu 10 také Fidlerovi na pět let zakázal působit ve veřejné správě. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

| mka, Hana Novotná |Příroda

Polští průvodci po Krkonoších se školí na české straně hor, zajímá je ochrana přírody i současné kauzy

Podle polských průvodců po Krkonoších zajímají turisty kromě přírody samotné také problémy její ochrany. Lidé se průvodců také ptají na problémy s cyklisty, skialpinisty nebo na vznik nových lyžařských sjezdovek. Nejen o těchto tématech se přijelo školit 68 polských průvodců na Správu Krkonošského národního parku do Vrchlabí.

|Jitka Hanžlová |Zprávy z domova

Marvanová: Nejen v kauze MUS jednalo státní zastupitelství podivně

Právnička Hana Marvanová v České televizi podotkla, že kauza Mostecké uhelné není jediným případem, kdy za podivných okolností nejednalo vedle minsiterstva financí ani státní zastupitelství. Zastupitelství by mělo zjistit a zveřejnit, který zaměstnanec konkrétně je odpovědný za to, že se záležitost nevyšetřila. Podle Marvanové nejde o náhodné selhání, protože takových případů je více. Kromě investičních fondů například kauza gripenů.