Kevin Dahlgren

| ČTK |Zprávy z domova

Za čtyřnásobnou vraždu příbuzných doživotí. Soud potvrdil Dahlgrenovi výjimečný trest

Olomoucký vrchní soud ve čtvrtek potvrdil doživotí pro Američana Kevina Dahlgrena za čtyřnásobnou vraždu svých příbuzných v Brně-Ivanovicích v roce 2013. Uložil mu také zabezpečovací detenci. Obhajoba původně žádala zproštění obžaloby, případně snížení trestu. Muž byl podle ní během svého činu nepříčetný. O Dahlgrenově vině není podle soudu pochyb. Zabíjel prý úmyslně a jako pachatel byl příčetný. Podmínky pro uložení trestu doživotí jsou tak splněny. Dahlgren se může pouze dovolat k Nejvyššímu soudu, podle obhájce tak zřejmě učiní. Dahlgrena vydaly Spojené státy do Česka jako svého prvního občana.

|Vlasta Gajdošíková, Anna Kottová, Tomáš Kremr |Zprávy z domova

Proces s Dahlgrenem pokračuje. Soudce přečetl jeho výpověď před FBI

U Krajského soudu v Brně pokračuje druhým dnem proces s 23letým Kevinem Dahlgrenem. Dopoledne vypovídala pošťačka, od které si Američan převzal v inkriminovaný den zásilku. Soudce Michal Zámečník také přečetl Dahlgrenovu dřívější výpověď před americkou FBI, kde uvedl, že příbuzné našel už mrtvé. Mladík je obžalován z čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích, kterou měl spáchat před třemi lety.

|Matěj Skalický |Zprávy ze světa

Dahlgrenovi advokáti si stěžují na vydávací řízení. Podezřelý zůstává v USA

Vydání Kevina Dahlgrena, který je podezřelý ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných v Brně, se oddaluje. Američanovi advokáti totiž podali stížnost na dosavadní průběh vydávacího řízení. Dahlgren proto dál zůstává ve Spojených státech. Americký soud v Alexandrii přitom už v září rozhodl o tom, že byly splněny veškeré podmínky pro vydání podezřelého českým úřadům.