Kevin Durant

Spor bývalých kolegů Westbrooka a Duranta stále trvá. Na Utkání hvězd NBA jsou ale v jednom v týmu

|Jakub Kanta |Ostatní sporty

Basketbalista Russell Westbrook patří v NBA mezi nejsledovanější hráče. Aktuálně ale nejen proto, že zažívá svou historicky nejúspěšnější sezonu. Novináře ale víc zajímá jeho pokřivený vztah s bývalým spoluhráčem Kevinem Durantem, který v létě z Oklahomy jako volný hráč odešel. A tohle téma v posledních dnech znovu a znovu ožívá - nejen kvůli nočnímu Utkání hvězd.

| ČTK, Michal Sobotka |Ostatní sporty

Bučení, pískání. Čekal jsem horší reakce, řekl o návratu do Oklahomy Kevin Durant

Ještě loni by ho v Oklahomě velebili, jenže to by basketbalista Kevin Durant nesměl v rámci NBA odejít do konkurenčního Golden State. Dvojnásobný olympijský vítěz se v sobotu poprvé vrátil na palubovku svého bývalého týmu. Fanoušci na něj bučeli a pískali, jenže v závěru měl po výhře 130:114 úsměv na rtech americký reprezentant.

Durant a Bryant si v basketbalové NBA připsali triple-double

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Dva basketbalisté, Kevin Durant a Kobe Bryant, si v programu zámořské NBA připsali triple-double, neboli dvojciferné číslo ve statistice získaných bodů, doskoků a asistencí. Durant pomohl Oklahomě k vítězství 119:109 nad Golden State, Lakers s Bryantem v sestavě zase porazili 119:108 Houston.

Veselý si v NBA vylepšil střelecký rekord na 14 bodů

Český basketbalista Jan Veselý si v premiérové sezoně v NBA vylepšil svůj osobní střelecký rekord, když v utkání Washingtonu s Milwaukee nastřílel 14 bodů. Na palubovce přitom strávil zatím nejvíce času ze zápasů, které odehrál, přes 38 minut. Wizards ale doma Milwaukee podlehli 98:112.

Drama mezi basketbalisty Oklahomy a Minnesoty rozhodlo až druhé prodloužení

Dramatické utkání mezi Oklahomou a Minnesotou, které rozhodlo až druhé prodloužení, bylo k vidění v pátečním programu NBA. Duel nakonec vyhráli City 149:140, hostujícímu celku nebylo nic platných ani 51 bodů Kevina Lovea. Za domácí střelecky zazářili Russell Westbrook s 45 body a Kevin Durant, který zatížil konto soupeře 40 body.