Kimi Räikkönen

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Rosberg v Bahrajnu přidal druhé letošní vítězství ve F1 a navýšil svůj náskok v šampionátu

Nico Rosberg ze stáje Mercedes se stal vítězem Velké ceny Bahrajnu a navázal tak na svůj triumf z úvodního závodu MS vozů F1 v Austrálii. Německý pilot vydělal především na povedeném startu, při kterém převzal vedení, které až na krátkou výjimku způsobenou zastávkou v boxech udržel až do cíle. Pro druhé místo si dojel Fin Kimi Räikkönen z Ferrari před obhájcem titulu Lewisem Hamiltonem.

Hon na Hamiltona aneb 7 věcí, které potřebujete vědět před startem 67. sezony F1

Skoro čtyřměsíční zimní přestávka je u konce. Fanoušci nejprestižnější motoristické disciplíny se konečně dočkali a mohou se těšit na nový boj o korunu pro mistra světa vozů formule 1, který odstartuje již tuto neděli v australském Melbourne. Prvenství obhajují Brit Lewis Hamilton a tým Mercedes – dokážou však uspět i napotřetí v řadě? Jak se změnila pravidla? A jaké nové tváře budeme ve F1 vídat?

|Marek Augustin |Ostatní sporty

Úvodní závod sezony formule 1 vyhrál Rosberg, druhý Ricciardo byl diskvalifikován

První Velkou cenu letošního ročníku formule 1 vyhrál v australském Albert Parku německý pilot Nico Rosberg na Mercedesu. Druhý sice dojel nováček v barvách Red Bullu Daniel Ricciardo, komisaři ale zjistili, že porušil pravidla o spotřebě benzinu a domácího jezdce diskvalifikovali. Na stříbrnou pozici se tak posunul debutant Kevin Magnussen na McLarenu. Třetí místo patří jeho kolegovi Jensonu Buttonovi.