Kirin Cup

Čech může na MS klubů navázat na bizarní triumf s reprezentací

|Jan Kaliba, Jan Suchan |Fotbal

O Petru Čechovi je známé, že je ctižádostivý a ambiciózní. Letos ho hřálo jeho první vítězství ve fotbalové Lize mistrů. A díky tomuhle úspěchu teď český brankář londýnské Chelsea poprvé zažívá atmosféru mistrovství světa klubů. Dnes půl hodiny před polednem našeho času se Petr Čech se svým týmem vrhne do boje o další trofej do své sbírky. V japonské Jokohamě nastoupí k finále proti vítězi jihoamerického Poháru osvoboditelů, brazilským Corinthians.

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Fotbal

Český hokej? Neznáme, říkají Japonci v Naganu

Čeští fotbalisté odletěli z Japonska bez fanfár, ve dvou bezbrankových zápasech herně nestačili na domácí Japonce ani na výběr peruánské ligy. Jenže zatímco doma je žádná chvála nečeká, Japonci si jejich účast na Kirin Cupu v těžké době po přírodních neštěstích budou pamatovat. Na rozdíl od českého vystoupení na turnaji, na který si v naší zemi po letech vzpomene i ten, koho sport jinak vůbec nezajímá. Při svém pobytu s českou fotbalovou reprezentací v prefektuře Nagano se o relativitě jednoho hokejového úspěchu přesvědčil Jan Kaliba.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

‚Chceme Kirin Cup vyhrát, aby se nepsalo o výletnících,‘ říkají fotbalisté

Více než sedmdesát tisíc lidí. Taková návštěva se čeká při úterním vyvrcholení Kirin Cupu mezi domácími Japonci a českou reprezentací. Většina fotbalistů, které trenér Michal Bílek pošle na hřiště, před tolika diváky ještě nehrála. Kouč Japonska Alberto Zaccheroni se navíc chystá poslat na pečlivě připravený trávník stadionu v Jokohamě to nejlepší, co na turnaj nominoval. I proto Češi před svým druhým vystoupením v Japonsku rozhodně nejsou favority.

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Fotbal

Nevýrazné Čechy přehrál výběr peruánské ligy

Čeští fotbalisté remizovali v prvním zápase na japonském Kirin Cupu s Peru 0:0 a je to pro ně lichotivá vizitka. Podle dění na hřišti je totiž česká nula naprosto zasloužená, kdežto Jihoameričané mohou litovat nejméně tří vyložených šancí, které nevyužili. Na kombinovanou sestavu české reprezentace stačil soupeř složený převážně z hráčů peruánské ligy. V základní sestavě soupeře Čechů jich v Macumotu nastoupilo devět.

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Fotbal

Čeští fotbalisté remizovali na Kirin Cupu s Peru 0:0

Čeští fotbalisté remizovali ve svém úvodním duelu Kirin Cupu v japonském Macumotu s Peru 0:0. Peruánci byli především v prvním poločase aktivnější, ale nevyužil velkou šanci. Po přestávce Češi vyrovnali hru, ale v závěrečných deseti minutách měl soupeř velkou převahu a trefil i tyč. Druhý zápas sehraje česká reprezentace v úterý proti domácímu Japonsku. Vítěz tohoto utkání vyhraje zároveň i celý turnaj.

|Tomáš Kohout, Jan Kaliba |Fotbal

Na Peru? Z prosklené šatny!

Tajemní jako původní obyvatelé jejich země Inkové. Takový dojem budí fotbaloví reprezentanti Peru, další soupeři českého národního týmu. Ten ke své premiéře na Kirin Cupu nastoupí v Macumotu v sobotu v osm hodin ráno středoevropského letního času. Pro Peruánce naopak půjde o rozlučku s turnajem poté, co ve středu hráli s domácími Japonci nerozhodně 0:0.

Čechovi se nelíbí termín Kirin Cupu. Radši by odpočíval

|Jan Kaliba, Jan Suchan |Fotbal

V nejvyšší anglické soutěži odchytal všechny zápasy této sezóny, dohromady jich nastřádal šest desítek. Přesto svou účast na přípravném turnaji v Japonsku na rozdíl od jiných opor národního týmu nezrušil. Brankář londýnské Chelsea Petr Čech dorazil do Prahy, kde se zítra bude hlásit na reprezentačním srazu před odjezdem na Kirin Cup.

|Jan Kaliba, Jan Suchan |Fotbal

Sparťané už se těší do reprezentace. Fukušimy se nebojí

Fotbalová Sparta si začíná lízat rány po sezóně, ve které nevyhrála ani jednu trofej a nesplnila své základní cíle. Možná se ukáže, že si krach sparťanských plánů na vítězství v nejvyšší soutěži vynutí radikálnější personální změny. Na Letné každopádně s koncem sezóny nepanuje nijak radostná nálada. Aspoň dvojice sparťanů si ale může závěr ročníku zpříjemnit tím, že si řekne o větší pozornost reprezentačního trenéra Michala Bílka.

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Fotbal

Účast na Kirin Cupu zdraví neohrozí, říká Dana Drábová

Krasobruslařský šampionát hostí Moskva, odložený na neurčito je třeba závod Světového poháru triatlonistů. Fotbalový Kirin Cup ale Japonsko uspořádá, a to přesně podle plánu. Na turnaji se po třinácti letech představí také čeští fotbalisté. Hrát se bude ve městech vzdálených necelých 300 kilometrů od Fukušimy. Cesta do země zápasící s následky přírodních katastrof a havárie jaderné elektrárny čeká reprezentaci už za pět týdnů.