Klára Samková

| ČTK |Zprávy z domova

Matka paterčat Kiňová dostala 600 tisíc ze sbírky. Peníze vyplatil pražský magistrát

Praha vyplatila minulý týden matce paterčat Alexandře Kiňové zhruba 616 tisíc korun ze sbírky, kam lidé přispívali na podporu jejích pěti dětí, sdělil v pondělí mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Matka se o peníze ze sbírky soudila s Klubem dvojčat a vícerčat, který sbírku založil. Po skončení sbírky peníze připadly městu, které je matce předalo formou darovací smlouvy.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Islám jako nacismus? Svoboda projevu, řekla policie. Advokátní komora ale Samkovou šetří dál

Přirovnat islám k nacismu a fašismu bylo v mezích svobody projevu. K takovému závěru došla policie, když prověřovala výroky Kláry Samkové na semináři v Poslanecké sněmovně, a případ odložila. A podnět na Samkovou odložila také Česká advokátní komora. Její tajemník však s tímto závěrem nesouhlasí a žádá o další důkazy. Věc tak bude kontrolní rada posuzovat znovu.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

'Umřete dřív, než zplodíte syny,' proklela Klára Samková tureckého velvyslance

Přibližně padesátka lidí podpořila před budovou tureckého velvyslanectví advokátku Kláru Samkovou a svobodu slova a projevu. Důvodem byl možný postih advokátky za projev na květnovém semináři ve sněmovně, ve kterém přirovnala islám k totalitním režimům. Jejími výroky se pak začalo zabývat státní zastupitelství i advokátní komora. Samková na závěr svého úterního proslovu před ambasádou tureckého velvyslance Ahmeta Bigaliho, který její postih požadoval, třikrát proklela.

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Šéf Úsvitu Okamura prý prověří, jestli kandidátka Samková oklamala Českou spořitelnu

Předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura chce prověřit, zda kandidátka jeho hnutí do eurovoleb Klára Samková oklamala Českou spořitelnu. Advokátka čelí podezření, že pomohla oddlužit firmu z významného energetického holdingu. Podle zjištění Radiožurnálu odkoupila od banky 21milionový dluh zhruba za třetinu ceny a za peníze dlužníka.

|Ivana Bernáthová, Tereza Jelínková |Regiony

U libereckého soudu by měl padnout rozsudek v kauze tzv. mačetového útoku

Už jsou to dva roky, kdy se v Pivním baru v Novém Boru na Českolipsku odehrál takzvaný mačetový útok. Tři hosté po něm skončili s těžkými sečnými ranami v nemocnici. Útok vyvolal řadu nepokojů na severu Čech - zasahovali tam dokonce těžkooděnci. Policie obvinila z pokusu o vraždu, ublížení na zdraví a výtržnictví pět Romů. Zítra by si měli u libereckého soudu vyslechnout rozsudek.

|Veronika Sedláčková, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Stížnost jsem psala, když se mi pálila rybí polévka, hájí neúspěch u ÚS Okamurova advokátka

Ústavní soud nevyhověl žádosti Tomia Okamury, aby se prezidentské volby odložily, dokud soudci důkladně neprozkoumají příslušný zákon. Okamura vzápětí prohlásil, že soud upřednostnil termín voleb před právem a že zváží, jestli se obrátí na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Advokátka Klára Samková, která Okamurovu stížnost zpracovávala, přiznává, že ji psala ve spěchu a ani po doplnění nebyla dobře formulovaná.

Klára Samková kandiduje na prezidentskou funkci bez podpory TOP 09

|Ondřej Černý, Milada Richterová, Eva Presová, Anna Maňourová |Zprávy z domova

Oznámení známé advokátky a členky TOP 09 Kláry Samkové, že bude kandidovat na prezidenta republiky, vzbudilo rozruch uvnitř její strany. Z řad TOP 09 se teď rekrutují hned dva kandidáti. Strana ovšem podporuje jen svého předsedu Karla Schwarzenberga.