Klausová

Velvyslankyně Filipi a Klausová nekončí, ministerstvo jim nabídlo pracovní dohodu

| ČTK |Zprávy z domova

Velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi a na Slovensku Livia Klausová zůstanou ve funkcích i po Novém roce. Budou dočasně vázány dohodou o provedení práce, kterou jim dnes navrhlo ministerstvo zahraničí. Uvedla to Česká televize. Podle služebního zákona by velvyslankyně ve funkci měly skončit kvůli věku, protože je jim víc než 70 let. Novelu, která zavádí výjimku, projedná Senát až v lednu.

|Helena Šulcová, kov |Zprávy z domova

Klausová se chystá na Slovensko. Čekáme, s jakým politickým úkolem přijde, říká Vášáryová

Manželka bývalého prezidenta Livia Klausová se začala připravovat na svou diplomatickou kariéru. Ministerstvo zahraničí dnes potvrdilo, že Livia Klausová už pracuje v Černínském paláci, kde působí v odboru zemí střední Evropy. Klausová by měla odjet jako velvyslankyně na Slovensko. Podle Magdy Vášáryové, někdejší československé i slovenské diplomatky, jsou Slováci zvědaví hlavně na to, jaké politické zadání bude Klausová mít.

|Pavel Polák, Martin Karlík, Zuzana Petráňová, Eliška Malínská |Zprávy z domova

Rusnokova vláda schválila jmenování Klausové a Remka velvyslanci

Bývalá první dáma Livia Klausová a europoslanec za KSČM Vladimír Remek jsou o něco blíž místům v diplomacii. Vláda Jiřího Rusnoka totiž schválila jejich jmenování velvyslanci. Lidové noviny zjisitily, že kabinet s tím souhlasil už 31. července. Předseda vlády Jiří Rusnok přitom dříve prohlásil, že on a jeho ministři bez důvěry už nové velvyslance schvalovat nebudou.

|Nikola Bojčev, Matěj Skalický, Petra Hosenseidlová |Zprávy z domova

Zeman chce za velvyslankyni na Slovensku Klausovou. Schwarzenberg to odmítá

Prezident Miloš Zeman si přeje, aby českou ambasádu na Slovensku vedla bývalá první dáma Livia Klausová. Přitom není tajemstvím, že právě rodina bývalé hlavy státu podpořila v kampani současného prezidenta. Návrh ale neuspěl u ministra zahraničí Karla Schwarzenbera, který si myslí, že by jmenování Livie Klausové velvyslankyní bylo demotivující pro celý diplomatický sbor.