klimatizace

|Ivan Holas |Regiony

Třetina regionálních autobusů na jižní Moravě má klimatizaci, v brněnské MHD chybí

Už třetina všech regionálních autobusů v jihomoravském integrovaném dopravním systému má klimatizaci pro cestující a jejich podíl se stále zvyšuje. Je to například jedna z podmínek při nových výběrových řízeních na dopravce. Naopak brněnský Dopravní podnik o zavedení klimatizovaných vozů stále jen uvažuje. Zatím prý není jasné, zda by klimatizace v podmínkách tuzemského městského provozu byla dostatečně efektivní.

|Petr Jansa, Simona Bartošová |Člověk

Auto chlaďte postupně a přiměřeně, varuje lékař. Jinak hrozí nemoci

Jízdu autem v letních měsících si jen málokdo dokáže představit bez použití klimatizace. Zvláště ve dnech, kdy teplota v zaparkovaných vozidlech může na slunci přesáhnout i hranici 50 stupňů Celsia. Usednout do takto rozpáleného auta není nic příjemného. Odborníci ale varují před tím, aby řidiči po nástupu automaticky pustili studený vzduch na maximum.

|Štěpán Pokorný, David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Ostatní sporty

Badmintonista Koukal bude na MS v Číně bojovat se soupeři i s klimatizací v halách

Představte si, že si s kamarádem jen tak pinkáte badmintonovými raketami a někdo vám pouští větrák do dráhy košíčku. Je jasné, že by vás to štvalo, ostatně jako kohokoliv jiného. Jenže přesně to se děje na největších profesionálních akcích, které se většinou odehrávají na kurtech v obrovských halách. Takové podmínky budou i na letošním mistrovství světa v Číně, kde se představí nejlepší český badmintonista Petr Koukal.