Klingenthal

|Tomáš Kohout, Radek Šamša |Zimní sporty

Štursa se těší, Koudelka doufá, Janda je naštvaný. České skokany čeká závod v Klingenthalu

Naděje. To je to, co spojuje české skokany na lyžích před nedělním závodem Světového poháru jednotlivců. V německém Klingethalu ji mají všichni, i když každý jinou. Lepšící se mladík Vojtěch Štursa doufá v úspěch, zkušený matador Roman Koudelka v to, že se mu konečně vrátí dobrý pocit. A Jakub Janda ví, že bude muset bojovat, má problémy s lyžemi.

|Tomáš Kohout, Radek Šamša |Zimní sporty

Skokani na lyžích jsou blízko českých hranic. Koudelka před dvěma lety v Klingenthalu vyhrál

Ochladilo se, do hor přichází zima, s ní sníh a sportovci mají radost. Skokany na lyžích nevyjímaje. I ti jsou rádi za to, že můžou závodit, tím vlastně i pracovat, dělat radost sobě i fanouškům. A ti, kteří podporují šestici Čechů, se můžou už v pátek vydat hned za hranice do německého Klingenthalu. I když tolik slávy jako předloni, kdy tam vyhrál Roman Koudelka, si asi neužijí.

|Zimní sporty

Skandál, neslo se dějištěm úvodního závodu SP skokanů na lyžích

Hodnocení úvodního závodu Světového poháru skokanů na lyžích k sobě zaslouží vykřičník a poznámku: takhle ne. Kvůli počasí několikrát odkládaný začátek naznačoval, že to nedopadne dobře. Kyselý dojem pak podtrhli ti, kteří chtěli všechno doskákat za každou cenu. V německém Klingenthalu trpěli nejen závodníci, ale i větrem a sněhem bičovaní diváci.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Hokejistům Karlových Varů dělali ‚maskoty‘ skokani na lyžích

Cokoliv zneužiješ, bude ti vráceno, říká se ve filmu Akumulátor I. A čeští skokani na lyžích teď asi doufají, že se jim nějak oplatí i dobré skutky. Zatímco jim pořadatelé přeložili kvůli větru závod Světového poháru na dnešek, karlovarští hokejisté udrželi v přímém souboji šanci na předkolo extraligového play-off. A kdo ví, třeba Energii pomohlo k výhře 5:4 v prodloužení nad Brnem i kouzlo skokanské návštěvy.