komentátor

| dp |Zprávy z domova

Čtyři komentátoři, čtyři názory: lex Babiš je prázdný marketing, píše Honzejk. Ukazuje na hlubší problém, míní Šídlo

Známí novináři ve vysílání Českého rozhlasu Plus rozebírali novelu zákona o střetu zájmů přezdívanou „lex Babiš“. Podle komentátora Jindřicha Šídla strany, které pro změnu zvedly ruce, udělaly první krok pro příští povolební vyjednávání. Jiří Leschtina zase tvrdí, že zákon není asi tak bezzubý, jak ho někteří kritici označují. Komentátor Petr Honzejk píše, že návrh Babišovi příliš neublíží, je to více méně prázdný marketing. David Klimeš tvrdí, že se kvůli novele zapomíná na to podstatné, co zákon obsahuje. Nikde v Evropě navíc vlastnictví médií podobně neřeší.

Nečekaná komentátorská hvězda exkluzivně z Eura: Nemůžu tomu uvěřit, plním si fotbalové sny

|Jan Kaliba |Fotbal

Před fotbalovým mistrovstvím Evropy ho nikdo neznal, teď je z něj světová celebrita. Euforický projev komentátora islandské televize Gudmundura Benediktssona se stal hitem internetu. Vítězství reprezentantů své země nad Rakouskem i naposledy v osmifinále nad Anglií prožíval jako smyslů zbavený. Po BBC už stovky dalších žádostí o rozhovor odmítá, ale pro Český rozhlas udělal výjimku.

|Miroslav Bureš, Martin Hlucháň |Ostatní sporty

Legendární komentátor Vladimír Vácha slaví 80. narozeniny

Vladimír Vácha se dnes dožívá úctyhodného věku 80 let, k čemuž mu za celou redakci Radiožurnálu srdečně blahopřejeme. V rozhlase začal pracovat v roce 1953, od 60. let pak působil v televizi. V roce 1969 komentoval na hokejovém mistrovství světa ve Švédsku slavné zápasy, kdy výběr Československa dokázal dvakrát porazit Sovětský svaz, a i když ze šampionátu nakonec přivezl bronzové medaile, byl doma oslavován, jako by turnaj vyhrál.