komise rozhodčích

|Jan Kaliba, Radek Šamša |Fotbal

Rozhodčí budou nově soudit i sebe. Nová komise jim nařídila zpracovávat sebereflexi

Zázračná kouzelná hůlka českého fotbalu, Polák Michal Listkiewicz slibuje, že z fotbalových rozhodčích bleskově udělá respektovanou profesní skupinu. Předseda nové komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky poprvé veřejně vystoupil a rovnou představil i několik novinek, které mají do tajemného světa sudích vnést světlo – jednou z nich je například hodnocení vlastních výkonů.

|Tereza Jelínková |Fotbal

Komise rozhodčích vyřadila Drábka z listiny pro profesionální soutěže

Fotbalový sudí Drahoslav Drábek byl na základě rozhodnutí Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky vyřazen z listiny pro profesionální soutěže. Důvodem jsou opakující se chyby, kterých se Drábek při zápasech dopouštěl - naposledy v utkání Českých Budějovic s Příbramí minulý pátek odpískal velmi spornou penaltu, díky které vyhrála Příbram na hřišti Dynama v důležitém záchranářském souboji 1:0.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Fotbal

Start GL vyhlížejí i rozhodčí. Mají být profesionálnější a bohatší

Pohled na ligové trávníky, na kterých už zítra začne jarní část fotbalové Gambrinus ligy, nabídne celou řadu zajímavých soubojů. A to nejen mezi samotnými kluby, ať už o mistrovský titul, či udržení se v nejvyšší soutěži. Bojovat se začne totiž i proti korupci, a to přímo u těch, kteří k ní mohou mít potencionálně nejblíže, tedy u rozhodčích. Otázkou fotbalového jara je tedy i to, jak úspěšná tato snaha bude.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Český fotbal čeká bouřlivý podzim

Není zvykem, aby na Ligovém shromáždění klubů první a druhé nejvyšší fotbalové soutěže reprezentoval Spartu sám šéf Daniel Křetínský. Dnes tohle pravidlo porušil. I to signalizuje, jak podstatné je pro oddíl z Letné - ale i pro další - pondělní odvolání vlivného orgánu jménem komise rozhodčích. Ostatním členům výkonného výboru ho navrhl Tomáš Paclík, tedy majitel Plzně, která Spartě letos vyfoukla titul i miliony za Ligu mistrů. Z emotivního jednání v pražském Edenu neodcházel Křetínský vůbec spokojený.