komplikace

komplikace v textech na iROZHLASU

| ČTK, dab |Zprávy z domova

Mezi Ostravicí a Bílou náklaďáky neprojedou, sníh dělá problémy řidičům na celé Moravě

Silné sněžení komplikuje dopravu na Moravě. Silničáři uzavřeli pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem silnici I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních dopravních tahů na Slovensko. Až 30 centimetrů snahu napadlo ve Zlínském kraji, velké problémy mají řidiči v Buchlovských horách. V Brně nabírají zpoždění linky MHD. Podle meteorologů má sněžit do středy.

|Tereza Jelínková, Stanislav Janalík |Regiony

Ostravský dopravní podnik musí šetřit, omezí trolejbusové spoje

Ostravské cestující čekají další změny. Dopravní podnik Ostrava od září kvůli škrtům v rozpočtu omezí hned pět trolejbusových linek. Obyvatelé z Michálkovic, Heřmanic nebo Koblova si tak budou zvykat na jiné spoje. I když dopravce slibuje, že je úpravy nezasáhnou, hlavně starší lidé se bojí, že se v nových jízdních řádech ztratí.

|Pavel Sedláček, Martin Karlík, Veronika Neprašová, Stanislav Janalík, krw, Vojtěch Kouřímský |Zprávy z domova

Sněžit má i během velikonočního pondělí. K ránu a večer hrozí náledí

I během dnešního dne by mělo na řadě míst České republiky sněžit, ne však už tak silně, jako tomu bylo včera. Podle meteorologů má sněžení v noci ustávat, během celého dne by mělo napadnout do 5 centimetrů nového sněhu. Na většině České republiky má být zataženo, v jižní polovině území bude místy přechodně polojasno.