konec kariéry

| ČTK |Ostatní sporty

Kanoista Radoň ukončil kariéru. Rád bych se vydal cestou trenéra, napsal na facebooku

Rychlostní kanoista Jaroslav Radoň se rozhodl ukončit kariéru. Háček sedmé deblkanoe z olympijských her v Riu a parťák Filipa Dvořáka se chce stát trenérem. Nevydařený závod ve finále olympiády na jeho rozhodnutí neměl vliv a Radoňův odchod je o to překvapivější, že příští rok se mistrovství světa uskuteční na domácí půdě v Račicích. Rozhodnutí kanoista oznámil na své facebookové stránce.

Rozloučit se na nejvyšší sportovní události byl můj sen, tvrdí paralympijský cyklista Ježek

|Pavel Petr, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Cyklista Jiří Ježek je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Na hrách vybojoval celkem šest zlatých medailí, stejný počet nejcennějších kovů má také z mistrovství světa. Teď už je jasné, že svou sbírku už nerozšíří. Jiří Ježek totiž v sobotu absolvoval svůj poslední start ve velkém závodě.

| ČTK, Jan Suchan, Nikola Šrámková |LOH 2016 Rio de Janeiro

Ruská tyčkařka Isinbajevová oznámila konec kariéry

Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová ukončila kariéru. Dvojnásobná olympijská šampionka a světová rekordmanka to oznámila při dnešní tiskové konferenci v dějišti olympijských her Riu de Janeiru, kde kvůli dopingovému skandálu v Rusku nesměla startovat. Čtyřiatřicetiletá Isinbajevová byla ve čtvrtek v Riu zvolena do komise sportovců. Isinbajevová vyhrála OH v Aténách a Pekingu, před čtyřmi lety byla bronzová. Je také trojnásobnou mistryní světa.

|Michal Jurman, Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Teď budu profesionální odpočívač, plánuje po posledním zápase kariéry badmintonista Koukal

Většina českých sportovních fanoušků si ho bude už navždy pamatovat, jak v holínkách přivádí na slavnostní zahájení olympijských her v Londýně 2012 českou výpravu. Badmintonista Petr Koukal přitom ani letos na Hrách nechyběl. V brazilském Riu ale po druhé porážce ztratil šanci na postup ze skupiny a následně prohlásil, že jeho dny sportovní kariéry jsou definitivně sečteny.